قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟-اخبار IT

در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟-اخبار IT

از آنجا که دیگر دستیار دیجیتالی گوگل روی محصولات هواوی از جمله سری P40 حضور ندارد، این شرکت چینی تصمیم گرفت که دستیار صوتی اختصاصی خود را توسعه دهد که Celia نام دارد. دستیار دیجیتالی Celia هواوی فرامین را به زبان های انگلیسی، فرانسه و اسپانیایی متوجه می شود و رفتار آن تا حدود زیادی شبیه به سیری در بدو ورودش است؛ یعنی صرفا از عهده برخی تعاملات ساده صوتی برای فعالسازی قابلیت های گوشی بر می آید که از آن جمله میتوان به آپدیت های آب و هوا، ارسال پیام های متنی و برقراری تماس های صوتی اشاره کرد.

دستیار صوتی Celia هواوی همچنین قادر است ریماندر یا یادآورهای مورد نظر کاربران را هم روی تقویم گوشی تنظیم کند، با تقویم تعامل داشته باشد و حتی ترجمه هم انجام دهد. هواوی ابراز امیدواری کرده است که این دستیار صوتی در آینده عملکرد بهتری را نسبت به بیکسبی سامسونگ از خود نشان دهد.

Huawei P40 Hey Celia examples 2 1200x675 در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟ اخبار IT

pi345678 در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟ اخبار IT avang999876 در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟ اخبار IT

اگر خاطرتان باشد نخستین بار سال گذشته بود که هواوی Celia را معرفی کرد و از آن تحت عنوان نسخه جهانی دستیار صوتی چینی زبان Xiaoyi یاد کرد. Celia نیز درست مانند نسل قبلی خود قادر خواهد بود که از لنز هوش مصنوعی گجتهای هواوی برای تشخیص اشیاء و همچنین دسترسی به اطلاعات بیشتر روی این محصولات استفاده نماید.  برای مثال Celia میتواند با کمک لنز گوگل یک سیب را اسکن کرده و تعداد کالری های آن را به شما بگوید. این دستیار صوتی همچنین میتواند در زمان خرید آنلاین با اسکن عکس کالاها، محصولات مشابه به آنها را در فضای وب پیدا کرده و به شما پیشنهاد دهد.

هواوی اعلام کرده که به زودی امکانات بیشتری را به این دستیار دیجیتالی اضافه می کند و آن را در اختیار بازارهای بیشتری قرار می دهد.

دستیار دیجیتالی Celia هواوی قرار است که دست کم تا ده روز دیگر همزمان با انتشار EMUI 10.1 و از طریق آپدیت OTA در اختیار دارندگان محصولات هواوی نظیر اسپیکرها، تلویزیون ها و گوشی های آن قرار می گیرد.

در مورد دستیار دیجیتالی Celia هواوی چه می دانیم؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *