قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان!-اخبار IT

روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان!-اخبار IT

چهره های مشهور و موفقی که هر روز نام آن ها را می شنویم از ابتدا مشهور و موفق نبودند. بسیاری از آن ها مثل اغلب مردم عادی کار خود را با یک شغل معمولی شروع کردند تا بتوانند درآمدی برای خود داشته باشند. از دونالد ترامپ گرفته تا پاپ فرانسیس، این چهره های مشهور ثابت کرده اند لازم نیست راه رسیدن به موفقیت مستقیم باشد.

جف بزوس، پایه گذار و مدیرعامل آمازون

1 58d3f439d349f92a008b66e8 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

جف بزوس، مؤسس و مدیرعامل شرکت آمازون، کارش را از رستوران مک دونالد شروع کرد. بزوس وقتی نوجوان بود تابستان ها در یکی از فست فودهای مک دونالد با دستگاه گریل کار می کرد.

بزوس در اینباره گفته: «سخت ترین بخش کار این بود که در ساعت های شلوغی همه چیز با سرعت درست انجام شود. مدیر مک دونالدی که در آن کار می کردم مرد فوق العاده ای بود. نوجوان های زیادی برایش کار می کردند.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا

2 5703db4552bcd01d7b8ba962 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

رئیس جمهور آمریکا در ثروت بزرگ شد، اما پدرش می خواست او از همان ابتدا ارزش پول را درک کند.

وقتی دونالد ترامپ کوچک بود، پدرش او را با خود به محل ساختمان های در حال ساخت می برد و او و برادرش را مجبور می کرد قوطی نوشابه های خالی را جمع آوری کنند تا در ازایش پول بگیرند. دونالد ترامپ گفته پول زیادی درنمی آورد اما این کار به او یاد داد برای به دست آوردن پول باید کار کند.

الن دی جنرس، مجری و کمدین مشهور

3 5bc630f3df918d186b121363 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

الن دی جنرس، قبل از آنکه تاک شوی خودش را داشته باشد، شغل های مختلفی را تجربه کرده بود. او مدتی به عنوان پیشخدمت، متصدی بار، فروشنده ی جارو برقی و حتی صدف بازکن کار کرده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا

4 5399f51feab8eaff35b89489 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

باراک اوباما، رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، وقتی نوجوان بود پشت پیشخوان یک بستنی فروشی در شهر هونولولوی ایالت هاوایی کار می کرد و به مردم بستنی می داد.

ایلان ماسک، هم‌مؤسس و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس

5 5e503473fee23d558405e312 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

ایلان ماسک، کارآفرین متولد آفریقای جنوبی که ۳۴ میلیارد دلار ثروت دارد، قبل از آنکه شرکت های تسلا و اسپیس ایکس را تأسیس کند، اول در مزرعه ی پسرعمویش و بعدتر در یک کارخانه ی چوب بری کار می کرد. برای ساعتی ۱۸ دلار ماسک باید یک لباس محافظ به تن می کرد و اتاق بخار کارخانه را تمیز می کرد.

ماسک گفته ۳۰ نفر دیگر هم به همراه او این کار را شروع کرده بودند اما تا پایان هفته ی اول فقط ماسک و ۲ نفر دیگر باقی مانده بودند.

ریچارد برانسون، مؤسس گروه ورجین

6 5397625769beddc774be17a6 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

ریچارد برانسون، مؤسس میلیاردر گروه ورجین، از همان اول برای خودش کار کرده.

برانسون ۱۱ ساله بود که او و صمیمی ترین دوستش شروع به جوجه کشی از طوطی های دم دراز کردند تا آن ها را به عنوان حیوان خانگی به همکلاسی هایشان بفروشند. سرعت تکثیر این پرنده ها بیشتر از سرعت به فروش رفتن شان بود به همین دلیل برانسون و دوستش شانس خود را در بازار دیگری امتحان کردند.

با نزدیک شدن کریسمس، آن ها تعدادی درخت صنوبر کوچک خریدند و امیدوار بودند وقتی درخت ها بزرگ شدند از فروش آن ها سود کنند، اما قبل از اینکه درخت ها بزرگ شوند خرگوش ها تخریب شان کردند.

اپرا وینفری، مجری مشهور

7 538ce3786bb3f76a6721f677 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

امپراتوری رسانه ای وینفری او را به اولین زن سیاهپوست میلیاردر تاریخ تبدیل کرد. ثروت خالص او ۳ میلیارد دلار تخمین زده می شود. اما وینفری قبل از اینکه به این جایگاه برسد، کودکی سخت و فقیرانه ای داشت.

اپرا وقتی دختری نوجوان بود و با پدرش زندگی می کرد، در یک فروشگاه مواد غذایی کار می کرد که در کنار آرایشگاه پدرش بود.

پاپ فرانسیس، رهبر دینی کاتولیک های جهان

8 5607f655bd86ef12008bd499 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

خورخه ماریو برگولیو قبل از آنکه به عنوان یک کشیش به کلیسای انجمن عیسی بپیوندد، اسقف اعظم بوینس آیرس، پایتخت کشور آرژانتین و بعد کاردینال (مقام رسمی کلیسایی و بالاترین مقام کاتولیک‌ها بعد از پاپ)  شود و در نهایت به پاپ فرانسیس، رهبر دینی کاتولیک های جهان تبدیل شود، چند شغل معمولی را تجربه کرده بود.

پاپ فرانسیس وقتی جوان بود در یک آزمایشگاه شیمی کار می کرد، به عنوان سرایدار، زمین را جارو می کرد و دربانی می کرد.

هیلاری کلینتون، بانوی اول و وزیر امور خارجه سابق آمریکا

9 56f1e51391058422008b8294 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

کلینتون در کتاب خودزندگی نامه اش به نام «انتخاب های سخت» (Hard Choices) نوشته اولین شغلش، به غیر از پرستاری بچه، نگهبانی یک پارک کوچک در چند کیلومتری خانه اش در یکی از شهرک های اطراف شیکاگو بود. کلینتون در آن زمان ۱۳ سال داشت.

وزیر امور خارجه و سناتور سابق ایالات متحده آمریکا گفته آن تابستان او مجبور ۳ روز در هفته یک گاری پر از توپ، راکت و طناب را ببرد و بیاورد.

به گفته ی کلینتون، پدر و مادرش به خوداتکایی و سختکوشی اعتقاد داشتند و مطمئن شدند که فرزندان شان ارزش یک دلار را یاد گرفتند و اهمیت انجام درست یک کار را درک کردند.

وارن بافت، سرمایه گذار مشهور

10 560f15d09dd7cc10008bf082 روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

بافت از کودکی به پول درآوردن و پس انداز کردن علاقه داشته. ثروت خالص او ۶۱/۲ میلیارد دلار تخمین زده شده، مسأله ای که او را به یکی از ثروتمندترین افراد دنیا تبدیل کرده.

بافت وقتی ۱۳ سال داشت صبح های خود را به رساندن روزنامه ی واشنگتن پست به در خانه های مردم سپری می کرد. همان سال او ۱،۲۰۰ دلاری که پس انداز کرده بود را در یک زمین کشاورزی ۱۶۲ هزار متر مربعی سرمایه گذاری کرد.

مایکل دل، مؤسس و مدیرعامل شرکت دل

11 520527ed69bedd575d00001a روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

میکل دل، پایه گذار و مدیرعامل شرکت دل، در دوران شکوفایی کامپیوترهای شخصی، توانست به موفقیت زیادی دست پیدا کند. ثروت خالص دل ۱۸/۷ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

او قبل از اینکه به رواج کامپیوترهای شخصی در دنیا کمک کند، اولین شغلش را در سن ۱۲ سالگی تجربه کرده بود. او در یک رستوران چینی ظرف می شست.

مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه سابق آمریکا

12 53b2fc07ecad04a04848e9ec روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT

آلبرایت اولین وزیر امور خارجه ی زن ایالات متحده آمریکا بود. او در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون این سمت را داشت. آلبرایت به عنوان یک پناهنده ی سیاسی از چکسلواکی به آمریکا مهاجرت کرده بود. خانواده ی او از مخالفان حزب کمونیست شوروی بودند و جان شان در خطر بود.

اولین شغل او فروش سینه بند زنانه در یکی از فروشگاه های شهر دنور آمریکا بود. به گفته ی آلبرایت، او درآمد بسیار کمی از این شغل داشت اما طرز رفتار با آدم ها در موقعیت های سخت را یاد گرفت.

rooziato PIC روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT
tourekish روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان! اخبار IT
روزیاتو: نگاهی به شغل اول چهره های مشهور و موفق دنیا؛ از ترامپ قوطی جمع کن تا پاپ دربان!

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *