قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD-اخبار IT

راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD-اخبار IT

ویدیوهای یوتیوب از این پس به مدت یک ماه با کیفیت استاندارد برای کاربران نمایش داده می شوند. این تصمیم برای کاهش فشار بی سابقه ای که خانه نشینی مردم روی اینترنت گذاشته، گرفته شده است.

یوتیوب اعلام کرد که از دیروز (سه شنبه) کیفیت ویدیوهای این پلتفرم به طور پیش فرض به جای HD روی SD تنظیم می شود. البته کاربران می توانند به شکل دستی کیفیت ویدیو را دوباره به حالت HD برگردانند. مدیران یوتیوب می گویند این تصمیم را برای کاهش فشار بی سابقه ای که شیوع بیماری کووید 19 بر زیرساخت های اینترنت وارد کرده، گرفته اند.

YouTube iPhone 1200x600 راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD اخبار IT

pi345678 راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD اخبار IT hom4034989 راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD اخبار IT

یکی از سخنگویان گوگل (کمپانی مادر یوتیوب) در نامه ای به سایت Gizmodo می گوید:

«ما به همکاری نزدیک با دولت ها و اپراتورهای شبکه در دنیا ادامه می دهیم تا نقش خود را برای کاهش فشار بر سیستم ها در این شرایط بی سابقه ایفا کنیم. هفته گذشته اعلام کردیم که به طور موقتی کیفیت تمام ویدیوها برای کاربران اروپایی را روی SD تنظیم می کنیم. با توجه به وسعت بحران کرونا تصمیم گرفتیم این رویه را برای کاربران دنیا اجرا کنیم.»

هفته گذشته نتفلیکس با درخواست اروپا برای کاهش کیفیت ویدیوها به منظور کم کردن فشار از روی اینترنت به مدت یک ماه موافقت کرد. نتفلیکس اعلام کرد که این تصمیم می تواند در عین فراهم کردن کیفیت مناسب، به کاهش 25 درصدی ترافیک این سرویس در کشورهای اروپایی منجر شود.

یکی از سخنگویان نتفلیکس گفت که این شرکت به دنبال کاهش 25 درصدی ترافیک شبکه در کشورهای استرالیا، هند و برخی کشورهای آمریکای لاتین هم هست. این سرویس تاکنون برنامه ای برای کاهش کیفیت ویدیوها در ایالات متحده ندارد، اما اعلام کرد که در همکاری با دولت ها و ارائه دهندگان اینترنت تغییرات لازم را صورت خواهد داد.

باید دید سرویس هایی همچون Hulu، دیزنی پلاس و آمازون پرایم ویدیو برنامه ای برای کاهش کیفیت ویدیوهای خود دارند یا خیر.

راهکار یوتیوب برای کاهش فشار از روی اینترنت: نمایش ویدیوها با کیفیت SD

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *