چهارشنبه , 1 آوریل 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > توزیع داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید-19 تا ده روز دیگر [بروزرسانی]-اخبار IT

توزیع داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید-19 تا ده روز دیگر [بروزرسانی]-اخبار IT

رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید-19 یک هفته تا 10 روز دیگر وارد بازار می شود. محمدرضا شانه ساز با اعلام این خبر، گفت مواد اولید تولید این داروها دیروز وارد کشور شده است.

به گفته شانه ساز، روند ساخت داروی کاملاً ایرانی آغاز شده و طی روزهای آینده از این داروی ایرانی برای درمان بیماران در کشور استفاده خواهد شد. او در مورد ترکیب این دارو، شرکت سازنده و نحوه توزیع و قیمت گذاری آن اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.

توسعه، تست و تولید انبوه دارو، آن هم برای بیماری جدیدی مثل کووید-19 فرایندی بسیار زمان بر است. با این حال رئیس سازمان غذا و داروی کشورمان سخنی در مورد نحوه آزمایش اثربخشی این داروی ترکیبی نگفت و فقط اشاره کرد که «اقدامات بالینی این داروی ترکیبی انجام شده و مجوزهای آن کسب شده است».

tourekish توزیع داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید 19 تا ده روز دیگر [بروزرسانی] اخبار IT pi345678 توزیع داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید 19 تا ده روز دیگر [بروزرسانی] اخبار IT

عوارض جانبی احتمالی این داروی ترکیبی نیز از جمله مواردیست که هنوز برایمان روشن نیست. امیدواریم توزیع این دارو بتواند روند بهبودی بیماران را تسریع بخشد.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، تا ظهر امروز (شنبه 2 فروردین) تعداد مبتلایان به کووید-19 در کشور به 20610 نفر رسیده و تاکنون 1556 نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده اند.

(تاریخ انتشار خبر اصلی: شنبه 2 فروردین 1399 ساعت 16:00)

به روز رسانی

مسئول توزیع داروهای کرونا در سازمان غذا و دارو اطلاعات بیشتری را از این دارو اعلام کرده است. به گفته علی رزازان «این دارو یک ضد ویروس مستقل است که در کشور چین تولید و آزمایش شده. این دارو در چین جواب داده و ممکن است برای بیماران کشور ما نیز جواب بدهد.»

رزازان که از اعلام اسم این دارو خودداری کرد، گفت مواد اولیه آن مراحل ترخیص را در گمرک می گذراند و بعد از ترخیص، ظرف دو روز به مرحله تولید می رسد.

توزیع داروی ترکیبی ایرانی برای درمان کووید-19 تا ده روز دیگر [بروزرسانی]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *