چهارشنبه , 1 آوریل 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی-اخبار IT

راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی-اخبار IT

تیم تخصصی iFixit می خواهد پایگاه داده ای از نحوه تعمیر تجهیزات بیمارستانی تهیه کند. این اقدام به خاطر شیوع گسترده کرونا ویروس در سرتاسر جهان و کمبود امکانات برای نجات جان بیماران صورت می گیرد.

گروه iFixit را بیشتر با تعمیر لوازم دیجیتال مانند موبایل، تبلت و لپ تاپ می شناسیم. این تیم حالا می خواهد نقش مهم تری در زمان بحران ایفا کند و به همین دلیل، به دنبال دفترچه های راهنمای تعمیر دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) و BiPAP است تا نحوه تعمیر آنها را به پایگاه داده خود اضافه کند. این گروه از تمام افرادی که به چنین دفترچه هایی دسترسی دارند خواسته که عکس ها و فایل های مربوطه را در سایت آنها آپلود نمایند. از این لینک می توانید به دیتابیس تجهیزات پزشکی iFixit دسترسی پیدا کنید.

iFixit MedicalDeviceRepair01 راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی اخبار IT

tourekish راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی اخبار IT VB 5 راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی اخبار IT

دلیل ساخت چنین پایگاه داده ای کاملاً واضح است. با شیوع نفس گیر کرونا ویروس جدید در سرتاسر جهان و تجربیات بیمارستان های چین و ایتالیا، همه می دانند که تأمین ونتیلاتور در مقیاس وسیع به شدت دشوار است. بنابراین تعمیر این تجهیزات اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند. درمان بیماران مبتلا به COVID-19 بدون تجهیزات تنفسی مصنوعی هم تقریباً ناممکن است.

شرکت های سازنده تجهیزات پزشکی با ارائه دفترچه های راهنما می توانند iFixit را در این راه کمک کنند. این تیم پس از دریافت اطلاعات، آنها را به نحوی ویرایش می کند که به سادگی قابل فهم باشند. همچنین ترجمه راهنمای تعمیر به زبان های دیگر نیز در دستور کار iFixit قرار دارد.

علاوه بر راهنمای تعمیر، نحوه نگهداری صحیح از این تجهیزات و افزایش طول عمر مفید آنها نیز به دیتابیس iFixit اضافه می شود. اگر شما هم به چنین منابعی دسترسی دارید، می توانید فایل های مربوطه را از این لینک مستقیماً در سایت iFixit آپلود کنید.

کرونا ویروس جدید تا این لحظه بیش از 250 هزار نفر را در سرتاسر جهان بیمار کرده و جان بیش از 10 هزار نفر را گرفته است.

راهکار iFixit برای مبارزه با کرونا: پایگاه داده تعمیر تجهیزات پزشکی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *