قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند-اخبار IT

اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند-اخبار IT

اسراییل برای کاهش ریسک ابتلا به کویید-۱۹ قصد استفاده از فناوری ردیابی ضد تروریستی و محدود کردن بخش هایی از اقتصاد خود را دارد؛ راهکارهایی که با هشدار کارشناسان همراه شده اند.

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر اسراییل طی کنفرانسی مطبوعاتی در «بیت المقدس» از بکارگیری فناوری های نظارت و ردیابی پیشرفته برای شناسایی افرادی خبر داد که در اماکن پر خطر تردد داشته و با ناقلان ویروس کرونا در ارتباط بوده اند: «استفاده از ابزارهایی دیجیتالی که تا کنون برای مقابله با تروریسم استفاده می شد را خیلی زود کلید خواهیم زد.»

بکارگیری این فناوری ها به خاطر حساسیت بالا و احتمال نقض حریم خصوصی شهروندان باید به تایید اعضای کابینه دولت هم برسد. این کشور قبلا پاساژها، هتل ها، رستوران ها و تئاترها را تعطیل و از کارکنان خواسته تنها در صورت لزوم از خانه خارج شوند.

290 290 3 اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند اخبار IT pi345678 اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند اخبار IT

download 7 اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند اخبار IT

هرچند سرویس های حیاتی نظیر داروخانه ها، سوپرمارکت ها و بانک ها کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند اما مسئولان حوزه بهداشت و سلامت از شهروندان خواسته اند از تجمع بیش از ۱۰ نفر در یک اتاق خودداری کرده و بدین ترتیب به شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

«انور پینچاک»، متخصص حریم خصوصی تاکید می کند که سیاست جدید برای رهگیری افراد مبتلا به ویروس شامل ردیابی بلادرنگ موبایل افراد برای نظارت بر پیروی از قوانین قرنطینه و در مرحله بعد کندوکاو کلان داده ها برای شناسایی مکان ها و افرادی است که شهروندان از آن دیدن کرده اند. پینچاک هشدار می دهد که این سیاست می تواند به نقض حریم افراد منجر شود.

دولت اسراییل در حالی خود را برای استفاده از ابزارهای ضد ترور علیه کرونا آماده می کند که تا کنون ۱۹۳ مورد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور گزارش شده است. از سوی دیگر حماس که کنترل غزه را در دست دارد، از عدم ابتلای ساکنان این منطقه به کرونا خبر داده اما در اقدامی پیشگیرانه دو گذرگاه غزه با مصر تا اطلاع ثانوی بسته شده اند.

اسراییل برای مقابله با کرونا از فناوری‌های ضد ترور استفاده می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *