قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید-۱۹-اخبار IT

محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید-۱۹-اخبار IT

یک تیم ۱۰ نفره از مرکز پزشکی اراسموس و دانشگاه اوترخت در روتردام هلند، توانسته‌اند اولین آنتی بادی ویروس کرونا را پیدا کنند. بنا بر گفته آن‌ها این اولین آنتی بادی پیدا شده برای این ویروس است که می‌تواند عفونت ناشی از این ویروس را متوقف کند. این کشف پزشکی در نهایت می‌تواند منجر به تولد دارویی برای کنترل این بیماری باشد.

پروفسور بیولوژی سلول به نام فرانک گراسفلد (Frank Grosveld) می‌گوید:

ما این جا اعلام می‌کنیم که آنتی بادی مونوکلونال ساختیم که ویروس کرونا را خنثی می‌کند.

290290 محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید ۱۹ اخبار IT rooziato PIC محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید ۱۹ اخبار IT

محققین مدعی شده‌اند که آنتی بادی کشف شده می‌تواند ویروس کرونا را خنثی کند و آن‌ها یک روش جدید برای پیشگیری یا درمان این ویروس را به دست آورده‌اند. همچنین محققین اعلام می‌کنند که آنتی بادی کشف شده توسط آن‌ها از ویروس‌های عضو خانواده کرونا که ممکن است در آینده نیز شیوع پیدا کند، جلوگیری می‌کند.

Coronavirus Antibody محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید ۱۹ اخبار IT

او در ادامه می‌گوید:

تا جایی که ما می‌دانیم این اولین آنتی بادی است که ویروس را متوقف می‌کند. پیدا کردن چیزی شبیه این، بسیار نادر است.

تحقیقات آن‌ها عموما منجر به تولید واکسن نخواهد شد، بلکه به عنوان یک نوع درمان برای مبتلایان فعلی است که از گسترش ویروس جلوگیری کند و به بیماران اجازه می‌دهد زمان کافی برای بهبودی پیدا کنند. البته این روش بسیار سریع‌تر از واکسن به مرحله تولید خواهید رسید، اما به ماه‌ها زمان برای تست نیاز دارد. بر اساس صحبت‌های دکتر گراسفلد، تولید این دارو می‌تواند هزینه زیادی داشته باشد.

گراسفلد در این رابطه می‌گوید:

ما اکنون قصد داریم یک شرکت داروسازی را پیدا کنیم که این دارو را بسازد. این کار نوید ساخت آن را در مقیاس بسیار بالا می‌دهد. اگر شما به عنوان یک بیمار این دارو را دریافت کنید، گسترش ویروس کرونا باید متوقف شود یا حداقل اینگونه انتظار داریم. در نتیجه شما زمان کافی برای بهبودی خواهید داشت.

محققان هلندی از کشف پادتن کرونا خبر می‌دهند؛ کلید درمان کووید-۱۹

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *