قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد-اخبار IT

بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد-اخبار IT

روز گذشته بیت کوین در کمتر از یک ساعت ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد و بهای آن به کمتر از شش هزار دلار رسید که پایین ترین میزان از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون محسوب می شود.

البته در کنار کاهش ارزش بیت کوین دیگر رمزارزهای مهم دنیا نیز با افت قیمت قابل توجه روبرو شدند. برخی تحلیلگران رمزارز معتقدند که شیوع کووید ۱۹ باعث این افت ارزش شده چراکه این بیماری تاکنون ضربه های جبران ناپذیری را به اقتصاد جهانی وارد کرده است.

بیت کوین که در دوره های بحرانی گذشته پناهگاهی امن برای سرمایه داران بود حالا با شیوع کووید ۱۹ آسیب پذیرتر از هر زمان دیگری شده است و بسیاری را به این نتیجه رسانده که بهتر است دارایی خود را به پول نقد و طلا تبدیل کنند تا ریسک کمتری متوجه شان باشد.

290290 بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد اخبار IT 285 285 دیجیاتو بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد اخبار IT

ویروس مرگبار کرونا که بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی به مرحله همه گیری جهانی رسیده و اغلب کشورهای دنیا را درگیر کرده است در هفته های اخیر خسارات جبران ناپذیری را هم برای بازارهای بورس سراسر دنیا به بار آورده.

bitcoin bitfinex بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد اخبار IT

یکی از پیشگویان اقتصادی که بحران مالی سال ۲۰۰۸ را نیز از قبل پیش بینی کرده بود هشدار داده که بحران مالی تازه ای در راه است. جِس کلومبو در مصاحبه ای که با تلگراف داشته کرونا ویروس را به ضربه های دوگانه در رقابت های بوکس تشبیه کرده که میتواند اقتصاد جهانی را به سمت رکود ببرد.

از ابتدای این ماه ۵۰ میلیارد دلار از ارزش کل بیت کوین های دنیا کاسته شده است

به دنبال افت قیمت اخیر بیت کوین، در حدود ۵۰ میلیارد دلار از کل ارزش این رمزارز از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون کاسته شد. این اتفاق را میتوان یکی از شدید ترین موارد افت ارزش بیت کوین در تاریخ آن قلمداد کرد؛ رمزارزی که تا همین دو سال پیش با قیمت ۲۰ هزار دلار معامله می شد و حالا ارزش آن به کمتر از ۶ هزار دلار رسیده است.

هر سکه بیت کوین هم اکنون با قیمت ۵۰۵۵ دلار آمریکا معامله می شود.

بیت کوین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *