قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان-اخبار IT

تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان-اخبار IT

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در حال توسعه نوعی ربات زیردریایی است که توسط هوش مصنوعی کنترل شده و می تواند به صورت کاملاً خودران و بدون دخالت انسان اهداف را منهدم کند.

به گزارش سایت New Scientist، دفتر تحقیقات نیروی دریایی آمریکا (ONR) در حال توسعه سیستمی به نام «CLAWS» است که زیردریایی های خودران آمریکا بوسیله آن توانایی انجام مأموریت های پیچیده به کمک سنسورها و هوش مصنوعی را پیدا می کنند. به غیر این موارد، جزئیات دیگری از این سامانه فوق محرمانه منتشر نشده است.

سامانه CLAWS به زیردریایی خودران شرکت بوئینگ به نام Orca متصل خواهد شد. این زیردریایی در حال حاضر برای نیروی دریایی ایالات متحده در دست ساخت بوده و توانایی حمل 12 اژدر را دارد.

kara8097 تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان اخبار IT tourekish تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان اخبار IT

Boeing developing a fleet of massive robo submarines for the US Navy 4 تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان اخبار IT

زیردریایی های خودران توسط نیروی دریایی ایالت متحده به کار گرفته می شوند و توانایی انجام وظایف مختلف بدون دخالت انسان را دارند. البته عملکرد آنها محدود است و برای انجام کارهای پیچیده باید از اپراتور استفاده شود. نسل جدید ربات های زیردریایی اما از هوش مصنوعی قوی تری برخوردار بوده و می توانند طیف گسترده ای از وظایف را بدون دخالت انسان انجام دهند.

نیروی دریایی آمریکا سفارش ساخت زیردریایی های بزرگ تر و با شعاع حرکتی بیشتر به نام Orca با ظرفیت حمل 12 اژدر را داده است که به کمک سامانه CLAWS قادر به از بین بردن اهداف بدون دخالت دست انسان خواهند بود.

گفته می شود نیروی دریایی آمریکا در سال جاری میلادی بودجه ای 26 میلیون دلاری برای توسعه سامانه CLAWS اختصاص داده و سال آینده نیز 23 میلیون دلار دیگر به پروژه تزریق خواهد کرد.

«استورات راسل» (Stuart Russell)، یکی از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا، برکلی توسعه زیردریایی های خودران را خطرناک توصیف کرده است. به گفته وی مجهز کردن آنها به سلاح های کشنده، ریسک بروز خطا و درگیری تصادفی را بالا می برد.

تجهیز زیردریایی خودران آمریکا به سامانه CLAWS؛ حمله به اهداف بدون دخالت انسان

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *