چهارشنبه , 1 آوریل 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند-اخبار IT

اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند-اخبار IT

اسپیس ایکس در قرارداد با استارتاپ اکسیوم اسپیس (Axiom Space)، اواخر سال آینده میلادی سه توریست را در سفری 10 روزه به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد.

شهروندان عادی در گذشته با فضاپیمای روسی سایوز (Soyuz) به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کرده اند، اما در این سفر برای نخستین بار شهروندان عادی با فضاپیمای خصوصی ساخت آمریکا به این ایتسگاه حمل خواهند شد. اسپیس ایکس برای این سفر از راکت فالکون 9 و کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) خود استفاده می کند.

ISS اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند اخبار IT

285 285 دیجیاتو اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند اخبار IT mkh15418518 اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند اخبار IT

سفر رفت و برگشت به ایستگاه فضایی بین المللی دو روز طول خواهد کشید، بنابراین مسافران حداقل هشت روز را در این ایستگاه و در کنار فضانوردان مستقر در آن سپری خواهند کرد. بهای بلیت این سفر حدوداً 55 میلیون دلار بوده و تاکنون یکی از صندلی ها رزرو شده است. این سفر پس از ابزار تمایل ناسا به انجام سفرهای تجاری و توریستی به ایستگاه فضایی بین المللی در سال گذشته میلادی، امکان پذیر شده است.

اسپیس ایکس از چند سال قبل در حال ساخت مدل جدید کپسول کرو دراگون به منظور ارسال فضاوردان به فضا است. این شرکت فضایی اواخر دی ماه امسال با آزمایش موفق سیستم لغو پرتاب این کپسول، به دستاورد بزرگ دیگری در مسیر حمل انسان به مدار زمین دست پیدا کرد. فضانوردان ناسا اواخر سال جاری میلادی برای اولین بار با کپسول کرو دراگون به فضا پرتاب خواهند شد.

SpaceX will launch private citizens into orbit feature اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند اخبار IT

کپسول کرو دراگون

اسپیس ایکس قصد ندارد در سفرهای توریستی فضایی فقط نقش تاکسی را بازی کند؛ این شرکت برای درآمدزایی از این راه برنامه هایی در سر داشته و در همین رابطه اواخر بهمن ماه در قرارداد با شرکت توریسم فضایی Space Adventures، از ارسال حداکثر چهار شهروند عادی به مدار زمین در اواخر سال 2021 یا اوایل 2022 خبر داد.

اسپیس ایکس در ادامه برنامه های بلندپروازانه خود قصد دارد در چند سال آینده انسان را در سفر رفت و برگشت به ماه ببرد.

اسپیس ایکس سال ۲۰۲۱ سه توریست را به ایستگاه فضایی بین المللی حمل می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *