قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد-اخبار IT

پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد-اخبار IT

پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا (ICE) به تغییر هوش مصنوعی کامپیوترهای این سازمان برای جلوگیری از آزادسازی مهاجران بازداشت شده متهم شد.

شعبه نیویورک پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا با استفاده از هوش مصنوعی، میزان خطرناک بودن مهاجرین را ارزیابی کرده و در مورد آزادسازی آنها تا موعد دادگاه تصمیم گیری می کند. اما به گفته اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک (NYCLU) و مدافعان برانکس (The Bronx Defenders)، هوش مصنوعی این سیستم در سال های 2015 و 2017 دستکاری شده تا نتواند مهاجرین بازداشت شده که خطری برای آمریکا نداشته اند را آزاد کند.

ICE rigged its algorithms to keep immigrants in jail claims lawsuit 2 w600 پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد اخبار IT

class 1 پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد اخبار IT rooziato PIC پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد اخبار IT

هوش مصنوعی یاد شده با تحلیل سوابق کیفری، ارتباطات خانوادگی و داده های دیگر، در مورد آزادسازی یا در بند ماندن مهاجرین غیرقانونی تصمیم گیری می کند. به گزارش رویترز، پلیس مهاجرت و گمرک آمریکا سال 2018 گزینه آزادسازی را از این هوش مصنوعی حذف کرده تا سیستم فقط بتواند بازداشت مهاجر را اعلام کرده و یا پرونده را به یکی از مأمورین پلیس مهاجرت ارجاع دهد. به گفته شاکیان، مأمورین پلیس مهاجرت آمریکا به ندرت دستور آزادسازی مهاجران را صادر می کنند.

بر اساس اطلاعات مندرج در شکایت نامه، سیستم پلیس مهاجرت آمریکا از زمان راه اندازی در سال 2013، حدوداً 40 درصد از مهاجرین بازداشت شده توسط پلیس را آزاد کرده، اما بین سال های 2017 تا 2019 کمتر از 3 درصد را از آزاد کرده است. این موضوع همزمان با افزایش دستگیری مهاجرانی که سابقه کیفری نداشته اند و احتمال آزاد شدنشان بسیار بالا بوده، رخ داده است.

ICE rigged its algorithms to keep immigrants in jail claims lawsuit 3 w600 پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد اخبار IT

دستگیری مهاجرانی که سابقه ارتکاب جرم نداشته و قصد خروج از آمریکا تا پیش از برگزاری دادگاه را ندارند، عواقب ویران کننده ای دارد. آنها تا هفته ها و یا ماه ها باید بدون اثبات جرم در زندان بمانند تا موعد دادگاه فرا برسد. بسیاری از زندانیان از تماس گرفتن با خانواده محروم شده و شغل خود را از دست می دهند و در صورت بیمار شدن به درستی درمان نمی شوند.

دستکاری سیستم های پلیس مهاجرت آمریکا جزوی از طرح دولت ترامپ علیه مهاجران است که شامل افزایش نظارت بر درخواست کننندگان ویزا، جمع آوری اطلاعات ژنتیکی مهاجران دستگیر شده و نگهداری از آنها در کمپ های پرجمعیت با شرایط زندگی نامناسب می شود.

این پرونده مشکلی که دستگاه قضایی ایالات متحده با آن دست و پنجه نرم می کند را نشان می دهد. بسیاری از دادگاه های آمریکا به کمک کامپیوتر میزان خطرناک بودن متهم را ارزیابی کرده و در مورد قرار وثیقه تصمیم گیری می کنند. این سیستم ها از نقص های متعددی رنج برده و به طور عادلانه قضاوت نمی کنند و طبق برخی گزارشات، بر ضد افراد رنگین پوست رأی صادر می کنند.

پلیس آمریکا به دستکاری سیستم های رایانه‌ای علیه مهاجران متهم شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *