قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هواوی در فروش گوشی از اپل پیش افتاد-اخبار IT

هواوی در فروش گوشی از اپل پیش افتاد-اخبار IT

[ad_1]

 هواوی در فروش گوشی از اپل پیش افتاد اخبار IT

بنابر آمار منتشر توسط موسسه IDC، کمپانی هوآوی در 3ماهه دوم سال 2018 موفق شده بیشتر از کمپانی اپل اسمارت‌فون به‌فروش برساند و این مسئله باعث شد این کمپانی چینی جایگاه دوم را از اپل بگیرد و دومین کمپانی بزرگ تولیدکننده اسمارت‌فون در بازه زمانی آوریل تا ژوئیه سال 2018 لقب بگیرد. ضمنا سامسونگ با فروش 71.1 میلیون دستگاه اسمارت‌فون در این دوره توانسته همچنان در رتبه اول باقی بماند که البته آمار فروش این شرکت در مقایسه با سال گذشته کاهش 10.4 درصدی داشته است. سامسونگ این بازه زمانی 3 ماهه  20.9 درصد از اسمارت‌فون‌های به‌فروش رفته در بازار را به‌خودش اختصاص داده است و لازم به ذکر است که آمار فروش گلکسی اس 9 در مقایسه با پرچمدار قبلی یعنی اس 8 ضعیف‌تری بوده است.

علیرغم اینکه هوآوی نتواسته بهترین محصول خود یعنی «پی 20 پرو» را در ایالات متحده عرضه کند، اما این شرکت در این بازه زمانی 3 ماهه موفق شده 54.2 میلیون دستکاه اسمارت‌فون را در سراسر دنیا به‌فورش برساند. این افزایش 40.9 درصدی در آمار فروش این شرکت در مقایسه با سال گذشته حالا باعث شده سهم این کمپانی ار اسمارت‌فون‌های بازار در این دوره از 11 درصد به 15.8 درصد افزایش پیدا کند. ضمنا آمار نشان می‌دهد اپل در بازه زمانی آوریل تا ژوئیه 41.3 میلیون دستگاه آیفون را به‌فروش رسانده که در مقایسه با سال گذشته افزایش 7 درصدی داشته است. از کل اسمارت‌فون‌های فروخته شده در دوره دوم سال 2018، آیفون‌های شرکت اپل سهم 12.1 درصدی داشته‌اند.

شاید فکر می‌کنید از بین 5 فروشنده برتر اسمارت‌فون در دنیا، هوآوی بیشترین افزایش فروش را در مقایسه با سال گذشته خودش داشته است. اما اشتباه فکر می‌کنید چراکه این آمار به کمپانی چینی شیائومی تعلق دارد. شیائومی در این بازه زمانی 3 ماه توانسته بیش از 31.9 میلیون دستگاه اسمارت‌فون به بازار عرضه کند که در مقایسه با آمار این شرکت در همین بازه زمانی در سال گذشته که 21.4 میلیون دستگاه به‌فروش رسانده بود، شیائومی توانسته پیشرفت قابل توجه 48.8 درصدی داشته باشد. این آمار فروش بی‌نظیر باعث شده شیائومی با کسب 9.3 درصد از سهم اسمارت‌فون‌های فروخته شده در این دوره در جایگاه چهارم برترین تولیدکنندگان اسمارت‌فون در دنیا قرار بگیرد. شرکت اوپو هم در رده پنجم این جدول قرار گرفته و توانسته در این دوره 29.4 میلیون دستگاه اسمارت‌فون به‌فروش برساند. به‌طور کلی در سه‌ماهه دوم سال 2018، بیش از 342 میلیون دستگاه اسمارت‌فون در سراسر دنیا به‌فروش رسیده است که در مقایسه با سال گذشته که 348.2 میلیون دستگاه بود، شاهد کاهش 1.8 درصدی بوده‌ایم. این سومین دوره متوالی است که فروش اسمارت‌فون در مقایسه با آمار سال گذشته خود با کاهش همراه می‌شود.

اسمارت‌فون
آمار فروش اسمارت‌فون
آمار فروش شیائومی
گزارش فروش سه ماهه سوم
آی‌تی‌ایران
[ad_2] هواوی در فروش گوشی از اپل پیش افتاد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *