پنج‌شنبه , 13 آگوست 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هوش مصنوعی شخصیت شما را از روی چشمانتان تشخیص می‌دهد-اخبار IT

هوش مصنوعی شخصیت شما را از روی چشمانتان تشخیص می‌دهد-اخبار IT

 هوش مصنوعی شخصیت شما را از روی چشمانتان تشخیص می‌دهد اخبار IT

حتما شما هم راجع به افرادی که می‌توانند شخصیت شما را از طریق نگاه کردن به چشمانتان تشخیص دهند شنیده‌اید. خبر جدید اینکه برای این کار دیگر به وجود چنین افرادی نیاز نیست و هوش مصنوعی این کار را برایتان انجام می‌دهد.

در پروژه مشترکی که بین دانشگاه ساوث استرالیا و دانشگاه اشتوتگارت انجام گرفت، از هوش مصنوعی برای نظارت و دنبال کردن حرکات چشم 24 فرد شرکت کننده در این تحقیقات استفاده شد. این کار به کمک دوربین مخصوص کنترل حرکات چشم موسسه «سنسور موتوریک» انجام گرفت. دانشمندان سپس یافته‌های خود را با اطلاعاتی که راجع به شخیص افراد از طریق پرسشنامه کسب کرده بودند مطابقت دادند.

از 5 مشخصه رفتاری اصلی، هوش مصنوعی توانست 4 مشخصه را به‌درستی شناسایی کند. طبق گفته‌های دانشمندان این دو دانشگاه، این اولین باری بوده که از حرکات چشم برای تشخیص مشخصه‌های رفتاری استفاده شده است. البته «توبیاس لوچر» محقق دانشگاه استرالیا معتقد است هدف اصلی این تحقیقات بهبود تعامل بین انسان و ماشین‌ها در آینده نزدیک است. او در اینباره گفت: «مردم همیشه به‌دنبال دریافت خدمات پیشرفته‌تر و شخصی‌سازی شده توسط روبات‌ها هستند اما روبات‌های امروزی خیلی با دستورات و حالات غیر کلامی آشنایی ندارند و به همین دلیل تعامل بین انسان و ماشین‌ها خیلی افزایش پیدا نکرده است. این تحقیق مشترک فرصت‌هایی را به‌وجود می‌آورد تا روبات‌هایی را خلق کنیم که بتوانند واکنش‌های واقعی‌تری داشته باشند و در تشخیص رفتارهای اجتماعی افراد عملکرد دقیق‌تر و بهتری داشته باشند.»

خوشبختانه در آینده روبات‌ها قبل از اینکه بخواهند نابودمان کنند ، قادر خواهند بود ما را بر اساس اخلاقیات بدمان قضاوت کنند.

تخشیص شخیصت هوشمند
هوش مصنوعی
کنترل هوشمند چشم
آی‌تی‌ایران
هوش مصنوعی شخصیت شما را از روی چشمانتان تشخیص می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *