قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > معرفی کلید امنیتی جدید برای ورود به گوگل-اخبار IT

معرفی کلید امنیتی جدید برای ورود به گوگل-اخبار IT

 معرفی کلید امنیتی جدید برای ورود به گوگل اخبار IT

امروز در کنفرانس  the Next، گوگل محصول جدیدی را به نام Titan Security Key را معرفی کرد که فعلا برای مشتریان بخش سرویس ابری قابل دسترسیست و قرار است برای استفاده دیگر کاربران نیز تا ماه‌های آینده عرضه شود. سرویس Key برای تایید و اعتبار سنجی-Authentication- لاگ‌این‌ها از طریق بلوتوث و یو‌اس‌بی مورد استفاده قرار می‌گیرد که مشابه آن توسط Yubico  نیز عرضه شده است.

 یک سخنگوی گوگل  اعلام کرد که Titan key همچنین به یک سیستم عامل به خصوص مجهز است که توسط گوگل توسعه پیدا کرده و اعتبار سنجی از طریق آن انجام می‌شود. گوگل در پُستی اعلام کرد:« Titan Security Key می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری برای کاربران در مورد امنیت اکانت‌هایشان ارائه کند.»

 Titan key با یک استاندارد نوین برای authentiation  یا تایید سازی ساخته شده که از طرف چندین برنامه و مرورگر پشتیبانی می‌شود. به همین دلیل دستگاه مجهز به این تکنولوژی را می‌توان برای اتصال به اکانت‌هایی غیر از سرویس ‌ای گوگل نیز مورد استفاده قرار داد و در عین حال از حمایت امنیتی این ابزار جدید گوگل نیز بهره برد( سرویس‌های لاگ‌این خود گوگل از سال 2014 توسط این تکنولوژی پشتیبانی می‌شوند). Titan key میزان امنیت بسیار بالاتری نسبت به کدهای تایید- confirmation code- ارائه می‌دهد و امکان هک و حمله از طریق ان عملا وجود ندارد.

برای گوگل همیشه، امنیت حرف اول را می‌زند و این شرکت یک سالی هست که در حال توسعه این ابزار جدید است و به تازگی اطلاعات مربوط به آن را به خارج از شرکت منتشر کرده است. خود کارمندان  نیز گوگل ابزارهای فیزیکی به خصوصی دارند که برای لاگ‌این مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

کنفرانس the Next
گوگل
Titan Security Key
آی تی ایران
معرفی کلید امنیتی جدید برای ورود به گوگل

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *