قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا-اخبار IT

کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا-اخبار IT

[ad_1]

به تازگی دیرینه‌شناسان موفق شده‌اند فسیلی از یک گونه دایناسوری جدید کشف کنند که صورتی پر از میخ دارد.

ekiwcufatexca9ko4ccq کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا اخبار IT

این دایناسور Akainacephalus johnsoni نام گرفته و به نظر می‌رسد بیش از ۷۶ میلیون سال پیش روی زمین می‌زیسته است. این دایناسور همانند برخی گونه‌های دیگر دمی بسیار شبیه به چماق داشته و همین دم بزرگترین وسیله های دفاعی‌اش برای دور کردن شکارچیان به شمار می‌رفته است.

آنچه این دایناسور را از دیگر گونه‌های تا به حال کشف شده جدا می‌کند، سر پر از میخش است و در واقع نام لاتین این دایناسور، سر میخی است.

jlxgbso58to37no1a6eo کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا اخبار IT

دایناسور یاد شده بین ۴ تا ۵ متر طول داشته و به بلندی ۱.۵ متر بوده است. ضمن اینکه چهار پای این گونه نیز درست زیر بدن ضخیمش قرار گرفته تا از گزند دشمنان در امان بماند.

به نظر می‌رسد Akainacephalus از بدنی سخت و ذره مانند بهره می‌برده تا بتواند در مقابله با دایناسور‌های درنده‌ای نظیر تیرانوسوروس رکس، جان سالم به در ببرد.

1 14 کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا اخبار IT

فسیل‌ های به جای مانده از این دایناسور در اطراف بنای یادبود ملی پلکان بزرگ سلطنتی ایالت یوتا پیدا شده‌اند و یک علاقه‌مند حرفه‌ای به نام رندی جانسون  آنها کنار هم جمع آوری کرده است.

کارشناسان معتقدند با اینکه فسیل این گونه دایناسوری جدید بسیار شبیه به استخوانهای آنکیلوساروس‌ است اما در زمینه‌های مختلفی با آن تفاوت دارد که نشان می‌دهد Akainacephalus یک دایناسور کاملاً متفاوت به شمار می‌رود.

screen shot 2018 07 23 at 9 50 47 am کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا اخبار IT

آنکیلوساروس ها ۱۰۰ تا ۱۲۵ سال پیش در آسیا زندگی می‌کردند و تا به حال هیچ اثری از آنها در آمریکا شمالی مشاهده نشده اما فسیل‌های یافته شده‌ جدید در آمریکا نشان می‌دهد که گونه‌‌ای شبیه به این نوع دایناسور‌ها نیز در این نواحی زندگی می‌کرده است.

به همین دلیل «رندال ایرامیس» سرپرست موزه‌ی تاریخ طبیعی ایالت یوتا معتقد است آنها دیرینه‌ شناسان خوش شانسی هستند که پس از مدت‌ها گونه‌ی جدیدی از دایناسور‌ها را کشف کرده و از این بابت بسیار خوشحالند.

تماشا کنید: ناسا و مدل سازی چرخه دی اکسید کربن در جو زمین

[ad_2] کشف فسیل یک گونه دایناسوری جدید در آمریکا

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *