قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی-اخبار IT

پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی-اخبار IT

 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

برای ورود به دنیای شرکت‌های برتر تکنولوژی، نیازی نیست لزوما تخصصی فنی و تکنیکال داشته باشید، اما افرادی که قابلیت‌های فنی خود را گسترش داده‌اند، می‌توانند از موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی بهره مند شوند. طبق آخرین گزارش منتشر شده توسط  Glassdoor، این شرکت رکورد پردرآمدترین موقعیت شغلی در دنیای تکنولوژی و فناوری را بر اساس میانگین حقوق، شکسته است. این شرکت به جهت دهی سیستماتیک کارمندان خود در سیلیکون ولی و حتی فراتر از آن، معروف است به گونه‌ای که کارمندان این شرکت غالبا قادر هستند شغل خود را بر اساس میزان و نوع علاقه خود انتخاب و دنبال کنند.

  1. جایگاه شغلی برتر  را در ادامه بخوانید:

 

10- مهندس امنیت اطلاعات-131.300 دلار

محدوده کاری یک مهندس امنیت اطلاعات، حفاظت از اطلاعات و داده‌های یک شرکت در مقابل هکرها و اقدامات جاسوسی است. این شغل می‌تواند از راه‌اندازی شیوه‌های رمز نگاری شده قدرتمند تا پیدا کردن و پر کردن گپ‌های امنیتی در زیر ساخت‌های شرکت، متغیر باشد.

2 81 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

9- مهندس توسعه نرم افزار و عملیات فناوری اطلاعات-137.400 دلار

یک مهندس توسعه نرم افزار و عملیات فناوری اطلاعات که اختصارا به آن DevOps Engineer گفته می‌شود، در زمینه ارائه کدهای مختلف در کمترین زمان تخصص دارد.

3 28 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

8- آرشیتکت ارشد شرکت- 144.400

یک آرشیتکت ارشد یا enterprise architect  ، طرح‌ها و برنامه‌های شرکت و و سیستم کاری کارمندان را پایه ریزی کرده و سِرورها، نرم افزارها و دیگر دارایی‌های آی‌تی شرکت را مدیریت می‌کند. به عبارت دیگر، یک آرشیتکت شرکت، استراتژی کلی شرکت را پایه ریزی می‌کند.

4 29 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

7- مدیر فنی برنامه- 145.000 دلار

یک مدیر فنی برنامه یا technical program manager تلاش می‌کند تا پروژه‌های مختلف شرکت، آزمایش کُدها، ارتقا سطح کیفی محصولات و در کل پروسه توسعه شرکت، با موفقیت انجام شود.

5 19 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

6– آرشیتکت نرم افزار- 145.400 دلار

یک آرشیتکت نرم افزار (software architect)، مسئول تنظیم برنامه‌ای کلی یا یک شیوه و استراتژی، برای طراحی و ساخت نرم افزارهای اصلی است. برای گرفتن شغل‌های مرتبط با این سِمت، باید در زمینه فنی و تکنیکال تخصص داشته باشید زیرا این شمایید که برای دیگر افراد تیم برنامه نویسان، هدف تعیین می‌کنید.

6 10 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

5- مهندس برنامه ها – 149.000 دلار

یک مهندس و آرشیتکت برنامه (applications architect) شخصی است که استراتژی برنامه‌ها یا به عبارتی اپلیکیشن‌های مرتبط حیطه کاری شرکت را انتخاب می‌کند. مثلا چه زمانی باید از ابزار‌های موجود استفاده کرد و یا چه زمانی باید یک اپلیکیشن جدید ساخت. این افراد حتی گاهی پروتوتایپ‌های انحصاری خود را نیز توسعه می‌دهند.

7 5 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

4- آرشیتکت زیرساخت- 153.000 دلار

منهدس زیرساخت، مسئول سیستم‌های زیر ساختی حوزه آی‌تی در یک شرکت است که شامل مواردی از جمله سِرورها، مراکز دیتا سنتر و پلت فرم‌ سیستم‌های پردازش ابری است.

8 3 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

3- مدیر توسعه نرم افزار- 153.300دلار

یک مدیر توسعه نرم افزار، تیم مسئول برای توسعه و آزمایش سیستم‌های به خصوص یا برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های یک شرکت را رهبری و مدیریت می‌کند.

9 1 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

2- مهندس انبار داده‌ها- 154.800 دلار

وظیفه یک آرشیتکت انبار داده، مدیریت شیوه‌های ذخیره سازی انبوه داده‌های یک شرکت و آماده‌سازی آنها برای تجزیه و تحلیل است.

10 3 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

 

1- مدیر مهندسی نرم افزار-165.500 دلارپ

مدیریت تیم‌های توسعه، تحقیق و آزمایش نرم افزاری یک شرکت، بر عهده مدیر مهندسی نرم افزار آن شرکت است. این سِمت، یکی از حیاتی‌ترین بخش‌ها در ایجاد یک شرکت و مدیریت بخش نرم افزاری آن محسوب می‌شود.

11 7 پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی اخبار IT

منبع: businessinsider

تکنولوژی
Glassdoor
آی تی
شغل های پر درآمد
اخبار تکنولوژی
پردرآمدترین شغل‌های حوزه تکنولوژی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *