قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد-اخبار IT

تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد-اخبار IT

[ad_1]

در چند سال اخیر اگر چه ب ام و در زیر سایه رقیب دیرینه خود یعنی مرسدس بنز قرار گرفته، اما میزان فروش اتومبیل های برقی شده (هیبریدی و تمام الکتریکی) آن وضعیت مناسبی داشته و تقاضا برای این دسته از محصولاتش همواره رو به افزایش بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ب ام و بلاگ، امسال نیز تا به اینجای کار مدل های هیبریدی و برقی این گروه با استقبال مناسبی روبرو شده و شاهد فروش بالای این دسته از خودروها هستیم. بر این اساس در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، آمار فروش اتومبیل های هیبریدی و برقی مزین به نشان ب ام و و مینی، با 47.6 درصد رشد به رقم 13,806 دستگاه رسیده است.

bmw i8 تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد اخبار IT

اگر چه این میزان رشد بسیار چشمگیر به نظر می رسد، اما تعداد مدل های پاک فروخته شده در مقایسه با آمار کلی فروش ماهانه بیش از 200 هزار دستگاه خودرو توسط ب ام و چندان قابل توجه نیست.

البته آنطور که الیور زیپس (Oliver Zipse) یکی از اعضای هیئت مدیره ب ام و پیش بینی کرده، تا سال 2025 مدل های هیبریدی و برقی سهمی 25 درصدی از کل خودروهای فروخته شده را خواهند داشت.

bmw hybrid تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد اخبار IT

با یک حساب سر انگشتی می توان نتیجه گرفت که گروه ب ام و برای فروش ماهانه 50 هزار دستگاه خودروی برقی شده خیز برداشته است. با توجه به سرمایه گذاری عظیم گروه ب ام و در راستای تولید مدل های هیبریدی و برقی این هدف کاملا دست یافتنی دیده می شود.

در عرض هفت سال آینده گروه ب ام و 25 مدل برقی شده را راهی میدان خواهد کرد. این مدل ها بر روی نسل پنجم پلتفرم منعطف باوارایی های تولید شده و شامل انواع مدا های هاچبک، سدان های اسپرت و شاسی بلندها می شوند.

bmw i3 2 تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد اخبار IT

در حال حاضر تقاضا برای خودروهای الکتریکی و هیبریدی در ایالتی مثل کالیفرنیا بالا بوده و افراد زیادی به سمت این دسته از وسایل نقلیه گرایش دارند. از میان سایر کشورها، نروژ نیز بستر مناسبی برای خودروهای پاک فراهم کرده و از هر 4 مدل فروخته شده ب ام و در خاک این کشور، 3 دستگاه الکتریکی شده هستند. چین و بریتانیا هم اهمیت ویژه ای به حمل و نقل سبز قائل بوده و با تدوین قوانین جدید و ایجاد زیرساخت های لازم شهروندان خود را به سمت خرید مدل های پاک سوق می دهند.

[ad_2] تقاضای بالا برای مدل های برقی و هیبریدی ب ام و همچنان ادامه دارد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *