چهار شنبه , 20 مارس 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند-اخبار IT

سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند-اخبار IT

[ad_1]

کمپانی رولز رویس که در حوزه‌ی تولید ماشین‌های لوکس و موتور‌های هواپیما فعالیت می‌کند، به تازگی اعلام کرده در حال توسعه‌ی ربات‌های کوچکی به شکل سوسک است. این ربات‌ها قادر خواهند بود از درز های باریک عبور کرده و مشکلات موتور هواپیما را تشخیص داده تا آنها را تعمیر کنند.

2 11 سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند اخبار IT

سوسک‌های رباتیک رولز رویس ۱۵ میلیمتر طول و کمتر از صد گرم وزن خواهند داشت. یک دوربین و اسکنر سه بعدی در بدنه‌ی ربات قرار می‌گیرد تا به مهندسان اجازه دهد از راه دور به مشکلات موجود در موتور هواپیما پی برده و بدین شکل فرآیند تعمیر سرعت گیرد.

«جیمز سل» متخصص تکنولوژی کمپانی رولز رویس درباره‌ی آنها می‌گوید:

«این ربات‌ها به راحتی قادر خواهند بود در تمامی قسمت‌های مختلف محفظه‌ی احتراق هواپیما حرکت کنند. اگر یک انسان بخواهد این کار را انجام دهد قطعاً بیش از ۵ ساعت زمان لازم خواهد داشت اما سوسک‌های رباتیک برای این وظیفه، تنها به ۵ دقیقه نیاز دارند.»

این کمپانی بریتانیایی قصد دارد سیستمی طراحی کند تا بتواند از این سوسک‌ها به صورت همزمان استفاده کند. برای مثال یکی از آنها را برای خارج کردن قطعات اضافی بکار ببند و از روبات دیگری برای جرم گیری قسمتی خاص استفاده کند.

1 11 سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند اخبار IT

به همین دلیل رولز رویس سراغ متخصصان علم رباتیک دانشگاه هاروارد و ناتینگهام رفته تا برای طراحی بهتر این ربات‌ها با آنها همکاری کند.

یکی از متخصصین دانشگاه هاروارد معتقد است که طراحی شکل ظاهری این ربات‌های کوچک از سوسک‌ الهام گرفته شده و کارشناسان ۸ سال است که به توسعه‌ی آنها مشغولند.

53fdac4e ef07 4e31 b214 bddd6f6d8c27 640x427 سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند اخبار IT

او باور دارد که قدم بعدی در ساخت این ربات‌ها، تعبیه یک دوربین در بدنه‌ی ۱۵ میلیمتری آنهاست.

کمپانی رولز رویس باور دارد ربات‌های کنونی بسیار بزرگتر از آن هستند که به تمام قسمت‌های موتور هواپیما سر بزنند و حداقل دو سال لازم است تا آنها بتوانند سوسک‌های رباتیک خود را برای انجام این وظیفه تولید کنند.

تماشا کنید: ربات کوچک هاروارد روی آب راه می‌رود و در آن شنا می‌کند

[ad_2] سوسک‌های رباتیک رولز رویس قادر خواهند بود موتور هواپیما را تعمیر کنند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *