چهار شنبه , 20 مارس 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی-اخبار IT

تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی-اخبار IT

[ad_1]

استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی به یکی از عادت های بد بسیاری از افراد تبدیل شده است. نتایج یک تحقیق اخیر در بریتانیا نشان داده که 26 درصد از رانندگان در حین رانندگی از موبایل های خود برای تماس گرفتن، کنترل شبکه های اجتماعی و یا ارسال پیام استفاده می کنند.

In car on mobile phone تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی اخبار IT

برای پیشگیری از این عادت خطرناک، مقامات شهر نورفک (Norfolk)  انگلستان طرحی را کلید زده اند که در آن سیستم ها و علایم راهنمایی و رانندگی کنار جاده ها هنگام برقراری تماس توسط راننده به وی اخطار می دهند.

در این طرح اسکنرهایی در علایم و تابلوها تعبیه شده اند که توانایی تشخیص سیگنال های رادیویی ساطع گشته از تلفن های همراه را دارند. به محض تشخیص سیگنال برقراری تماس، علایم کنار جاده به راننده هشدار می دهند که استفاده از موبایل را متوقف کند.

Westcotec150205 1 تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی اخبار IT

به گفته شرکت سازنده اسکنرهای مذکور که Westcotec نام دارد، این اسکنرها می توانند امواج بلوتوث را از سیگنال های رادیویی تلفن های همراه شناسایی کنند، به همین خاطر در صورت برقراری تماس با بلوتوث – که در بریتانیا مجاز هستند – اخطاری به رانندگان داده نمی شود.

با وجود جالب بودن این ایده، تکنولوژی های مرتبط با آن در حال حاضر با محدودیت هایی روبرو هستند. از جمله اینکه امکان جداسازی تماس راننده با دیگر سرنشینان فعلا مقدور نیست، با این حساب شاید در برخی مواقع سهوا اخطارهایی به راننده پخش شود.

westcotec mobile phone 1 تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی اخبار IT

همچنین در صورت استفاده راننده از سرویس های اینترنتی که بخاطر چشم برداشتن راننده از مسیر بسیار خطرناک تر از تماس گرفتن پنداشته می شود، این تکنولوژی هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت.

با این حال مقامات Westcotec عقیده دارند فناوری ابداعی آنها به مرور رفتار رانندگان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را به سمت عدم استفاده از تلفن همراه در پشت فرمان سوق خواهد داد.

گفتنی است در بریتانیا استفاده از موبایل در حین رانندگی جریمه ای 200 پوندی (معادل 265 دلار) در پی دارد، این رقم در سال گذشته برابر با 100 پوند بود. در صورت سختگیری پلیس، راننده خاطی حتی با برگه جریمه 1000 پوندی و محرومیت موقت از رانندگی مواجه می شود.

نکته جالب توجه اینکه رقم جریمه استفاده از تلفن همراه برای رانندگان اتوبوس و خودروهای تجاری خیلی بیشتر است؛ طوری که ارتکاب این تخلف باعث صدور برگه ای 2500 پوندی می شود، رقمی که تقریبا معادل درآمد ماهانه یک فرد بریتانیایی است.

[ad_2] تابلوهای راهنمایی هشدار دهنده، راهکاری جالب برای جلوگیری از استفاده از موبایل هنگام رانندگی

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *