قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد-اخبار IT

گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد-اخبار IT

[ad_1]

به تازگی دانشمندان متوجه شده‌اند که گرما در محیط کار می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد کارکنان بگذارد و سرعت فعالیتشان را پایین آورد.

2B56C7C300000578 3196809 image m 78 1439483891817 600x400 گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد اخبار IT

تحقیقی جدید نشان می‌دهد که افزایش یافتن دمای محیط کار می‌تواند بر حافظه افراد اثر گذاشته و آنها در این دما نمی توانند به سرعت فکر کرده، تصمیم گرفته یا کار کنند.

بر اساس این پژوهش، گروهی از کارمندان به ساختمانی قدیمی که از سیستم تهویه هوا بهره نمی‌برد، انتقال داده شدند و از آنها تست‌های به خصوصی گرفته شد. آزمایشات مشابهی با حضور همین افراد در محل کاری مطلوب با دمایی معتدل تکرار شد.

6 medical reasons why you might be feeling tired all the time 136425477714502601 180228094029 600x338 گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد اخبار IT

محققان با بررسی نتایج این دو آزمایش متوجه شدند این کارکنان در گرما نتایجی خوبی برجای نگذاشته بودند و نمره‌ای تا ۱۱ درصد ضعیفتر کسب کرده بودند. علاوه بر این همین افراد تا ۱۳ درصد زمان بیشتری را برای انجام این آزمایش‌ها صرف کردند.

آزمایش‌های دیگری هم در این زمینه نشان می‌دهد که تمامی گروه‌های سنی در گرما قادر نیستند به درستی فکر کنند و جوانان هم از این مشکل در امان نیستند.

heat stroke گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد اخبار IT

بر اساس این آزمایش‌ها مشخص شده که گرما اثراتی  هم روی دانش آموزان می‌گذارد و فرآیند یادگیری را سخت تر از گذشته می‌کند.

محققان برای این آزمایش، ۴۴ نفر را به دو گروه تقسیم کردند؛ یکی آنهایی که خانه‌شان از سیستم خنک کننده بهره می‌برد و دیگری آنهایی که چنین سیستمی در منزلشان نداشتند.

DIGIpic 02 800x450 گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد اخبار IT

به مدت ۱۲ روز برای این دانش آموزان سوالاتی فرستاده می‌شد تا آنها به این پرسش‌ها پاسخ دهند. نتایج نشان داد که دمای ۲۲ درجه سانتیگراد بهترین دما برای تفکر سریع و پاسخ صحیح است و دمایی بالاتر از این مقدار می‌تواند تاثیری منفی بر عملکرد مغز بگذارد.

پس بنابراین با توجه به اینکه کشورمان نیز در منطقه‌ای گرم به سر می‌برد، استفاده از سیستم‌های خنک کننده می‌تواند تاثیر شگرفی بر عملکرد ذهنی و قدرت حافظه‌ی دانش آموزان، کارکنان، کارمندان و دیگر افراد بگذارد.

تماشا کنید: گزارشی از مراسم رونمایی کولر بدون باد سامسونگ

[ad_2] گرما فعالیت مغز را کند کرده و بر حافظه تاثیر منفی می‌گذارد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *