چهار شنبه , 20 مارس 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند-اخبار IT

ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند-اخبار IT

[ad_1]

کارآیی و بهره وری قطار‌های سریع السیر ژاپنی زبانزد خاص و عام است اما شرکت راه‌آهن شرق ژاپن قصد دارد که توانایی این قطارها را افزایش دهد. این کمپانی یک پروژه ساخت و ساز دو ساله آغاز کرده و در نظر دارد که مسافران را یک دقیقه زودتراز اوئنو به منطقه اومیا برساند.

dims 4 ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند اخبار IT

شاید راه اندازی دوباره ی خط ریل و پروژه ساختی عظیم برای تنها یک دقیقه پیشرفت، کمی غیر منطقی به نظر برسد اما این خط ریل جدید قادر است که قطار‌ها را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت به حرکت بیاندازد.

این مسئله می‌تواند مهم باشد چرا که در حال حاضر بیشترین سرعتی که این قطارها‌ قادرند به آن دست پیدا کنند، سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت است. مسئولین این شرکت باور دارند که افزایش سرعت قطارها و کاهش مدت سفر حتی به مدت یک دقیقه می‌تواند قدمی بزرگ در راستای افزایش تعداد کلی مسافران باشد.

121022042653 rail staff delay apology horizontal large gallery ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند اخبار IT

به همین دلیل است که شرکت راه‌آهن شرق ژاپن حاضر شده هزینه کند تا سیستم حمل و نقلی ریلی این کشور بتواند رفاه حال بیشتری برای مسافران ژاپنی فراهم آورد.

گزارش شده که ساکنین اطراف ریل‌های قطار نگران لرزش‌ها و صداهای منتشر شده هستند و به همین دلیل است که هم اکنون محدودیت سرعت مشخصی برای قطارها در نظر گرفته شده است. شرکت یاد شده امیدوار است که با نصب پنل‌های جذب صدای اضافی بتواند از ایجاد آلودگی صوتی جلوگیری کرده و در نتیجه سرعت قطار‌ها را افزایش دهد.

517637769 ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند اخبار IT

شاید این کار و سرمایه گذاری عظیم صورت گرفته برای چنین تغییر کوچکی منطقی به نظر نرسد اما کمپانی یاد شده سالهاست که به دنبال پیدا کردن راه حلی برای این مسئله است چرا که در حال حاضر بسیاری از کشور‌ها آروز دارند که سیستم حمل و نقل ریلی پیشرفته‌‌ای نظیر ژاپن داشته باشند. به همین دلیل این کشور سعی دارد با انجام پروژه‌هایی این چنینی، از کیفیت بالایی خط ریل‌هایشان مطمئن شود.

تماشا کنید: نسل جدید قطارهای فوق سریع ژاپنی در راه هستند

[ad_2] ژاپن دو سال تلاش می‌کند تا مسافران را یک دقیقه زودتر برساند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *