قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ایلان ماسک و زیردریایی‌اش به تایلند رسیدند-اخبار IT

ایلان ماسک و زیردریایی‌اش به تایلند رسیدند-اخبار IT

[ad_1]

 ایلان ماسک و زیردریایی‌اش به تایلند رسیدند اخبار IT

زیردریایی کوچک ایلان ماسک برای نجات کودکان فوتبالیست تایلندی که در غار گیرافتاده‌اند به تایلند رسید هفده ساعت پس از آنکه او روز یکشنبه در مورد آن توییت کرد.

به گزارش آی تی ایران شب گذشته ماسک در توییتر و اینستاگرام خود عکسهایی را غاری که کودکان فوتبالیست و مربیانشان در آن گیر افتاده‌اند منتشر کرد و به نظر میرسد خود او هم به همراه زیردریایی نجات به تایلند رفته است. 

مدیرعامل تسلا یکشنبه گفته بود که کار ساخت این زیردریایی که برای حمل کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد هشت ساعت زمان می‌برد در عین حال حمل این زیردریایی از لوس آنجلس به تایلند نیز ۱۷ ساعت طول می‌کشد. زیردریایی نجات ماسک در حالی به تایلند رسید که مشخص نیست واقعا برای نجات آنها مورد استفاده قرار گیرد چراکه تا کنون ۸ کودک از ۱۱ کودک توسط تیم نجات غواصی به سلامت از غار بیرون آورده شده‌اند.

screen shot 2018 07 10 at 10.02.54 am 0 ایلان ماسک و زیردریایی‌اش به تایلند رسیدند اخبار IT

۱۲ کودک و مربیشان بیش از دو هفته  در گوشه‌ای غار که سیلاب مسیر برگشت را مسدود کرده گیر افتاده‌ بودند. 

ماسک در توییت خودش نوشته « همین الان از غار برگشتیم. مینی زیردریایی آماده است اگر احتیاجی به آن باشد. این ( زیردریایی) از قطعه‌های موشک ( فالکون اسپیس ایکس) ساخته شده و بعد از این ماجرا اسمش گراز وحشی است. این زیردریایی اینجا ( تایلند) می‌ماند تا احتمالا در آینده مورد استفاده قرار گیرد. تایلند بسیار زیباست. »

ماسک گفته است که او یک نسخه کوچکتر از این زیردریایی هم می‌سازد.

هنوز پنج نفر دیگر در غار هستند و قرار است امروز سه شنبه عملیات نجات آنها انجام گیرد و مشخص نیست از زیردریایی ایلان ماسک در این عملیات استفاده شود یا نه. 

مرتبط: 

– راه حل ایلان ماسک برای نجات نوجوانان تایلندی

منبع: NBC

ایلان ماسک
زیردریایی ایلان ماسک
گراز وحشی
[ad_2] ایلان ماسک و زیردریایی‌اش به تایلند رسیدند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *