قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند-اخبار IT

روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند-اخبار IT

[ad_1]

در زبان انگلیسی یک ضرب المثل در مورد انتقام وجود دارد که می گوید:” انتقام غذایی است که بهتر است سرد سرو شود”. این ضرب المثل بدین معناست که انتقامی بهتر و دلچسب تر است که به سرعت شکل نگیرد و مدتی برای دستیابی به آن صبر کرد. اما از دیدگاه سینمایی باید گفت انتقام باید با کمی خلاقیت و هوشمندی سینمایی سرو شود. فیلم انتقامی یکی از مهیج ترین ژانرهای سینمایی است که بدون شک با تماشای آن از کشته شدن و زجر کشیدن مقصران و بیرحمی انتقام گیران ناراحت نخواهید شد.

hard candy w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

در این فیلم ها، شخصی به هر نحو مورد آزار قرار می گیرد یا یکی از عزیزانش به ناحق کشته می شوند و شخص اصلی داستان در صدد انتقام برمی آید. اگر چه فیلم های زیادی با این کلیشه و داستان تکراری ساخته شده و می شوند اما برخی از این فیلم های دارای زیبایی و نبوغ خاصی هستند. در این میان برخی از بهترین فیلم های این ژانر که بدون شک باید آن ها را نماد واقعی و کامل یک فیلم انتقامی دانست, علیرغم جذابیت و بی نقص بودنشان نادیده گرفته می شوند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم انتقامی بی نقصی که نادیده گرفته شده و در صورت علاقه به این ژانر باید حتماً بینید آشنا کنیم.

۱۰- هری براون (۲۰۰۹)

MV5BMTM4NzQ0NjAxNV5BMl5BanBnXkFtZTcwMDgxNDgyMw@@. V1 SY1000 CR0017061000 AL  w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

در یکی از کارهای اخیرش که باید از دیگر کارهایش متمایز دانسته شود، مایکل کین یک نقش آفرینی بسیار قوی احساسی در نقش اول فیلم «هری براون» (Harry Brown) ساخته دانیل باربر ارایه می دهد. در این فیلم انتقامی وی نقش یک ارتشی سابق را بازی می کند که پس از کشته شدن بهترین دوستش به دست خلافکاران محلی، یک تنه در صدد انتقام بر می آید. چیزی که در ابتدا یک فیلم درجه دو بسیار معمولی به نظر می رسد خیلی زود به کندوکاو در افکار و اعمال اشخاصی تبدیل می شود که خود سعی در اجرای عدالت و انتقام از خلافکاران دارند. همچنین فیلم باربر به بررسی انتقادانه دیدگاه های حقوقدانان و زنان در مقابله با خشم عمومی می پردازد.

امیلی مورتیمر در کنار کین بازی بی نقصی از خود ارایه داده است و کارگردانی قدرتمند و استادانه باربر نیز نشان می دهد که اگر داستان های بهتری در اختیارش قرار بگیرد، بدون شک می توانست خود را به عنوان یک فیلمساز برجسته و جهانی ثابت کند. این فیلم در انتهای فهرست ۱۰ عنوانی این مطلب قرار داده شده که نشان می دهد ارزش تماشا کردن دارد هرچند با بهترین فیلم های این فهرست فاصله دارد.

۹- آبنبات چوبی (۲۰۰۵)

839018900 w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

تریلر انتقام جویانه پر از صحنه های دردناک دیوید اسلید با عنوان «آبنبات چوبی» (Hard Candy) بحث هایی را در مورد تجاوز، پدوفیلیا، عدالت و اجرای عدالت خودسرانه را آغاز کرد که از سال ۲۰۰۵ تاکنون همواره بحث های اصلی جامعه ایالات متحده و شاید جهان بوده اند. فیلم انتقامی «آبنبات چوبی» به هیچ عنوان فیلم پیچیده ای نیست  اما داستانی شجاعانه، دارای پیچش های گاه و بیگاه و دادگاه گونه در مورد دختری دارد که یک مرد پدوفیل را از طریق اینترنت به دام انداخته و یک عملیات انتقام خونین را روی او انجام می دهد.

الن پیج و پاتریک ویلسون در این فیلم حضوری خیره کننده دارند و انرژی بازیگری آن ها به خوبی با هوشمندی برایان نلسون هماهنگ شده است اما نباید از سناریو نه چندان هوشمندانه فیلم گذشت. این فیلم که به زیبایی کارگردانی و فیلم برداری شده است یک فیلم انتقامی بسیار جذاب است که دستکم برای ساعاتی شما را با خود همراه خواهد ساخت.

۸- بی باک (۲۰۰۷)

the brave one w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

در سال ۲۰۰۷ نیز هنوز جودی فاستر در انتخاب پروژه های خود بسیار با وسواس و دقت رفتار می کرد برای بازی در فیلم انتقامی «بی باک» (The Brave One) اعلاام آمادگی نمود. این فیلم یک تریلر انتقامی بود که به دلیل ترکیب ژانر و حساسیت های خاصی که در آن لحاظ شده بود از کانون توجه تماشاگران و سینماروها دور ماند. این فیلم یکی از نمادهای کامل فیلم سازی نیل جوردن است، داستان یک نیروی خودسر با بن مایه فلسفی و نگاه ژرف اندیشانه که رفته رفته به یک تریلر هیجان انگیز تبدیل می شود.

بازی فاستر در نقش اریکا بین، یک گوینده رادیویی که بعد از کشته شدن نامزدش در جریان یک حمله بیرحمانه زندگی اش به یکباره زیر و رو می شود، همان طور که از او انتظار می رفت بی نقص است. بعد از تلاش های زیاد برای اینکه خود را از دردسرها و مشکلات متعددش نجات دهد، بین به خشونتی انتقام جویانه و بی سابقه روی می آورد که نیویورک سیتی را در وحشت فرو می برد. این فیلم انتقامی را باید یک فیلم کوچک، عجیب و غریب و خشن اما دیدنی دانست که بدون شک شایستگی قرار گرفتن در این فهرست را دارد.

۷- جاده سرخ (۲۰۰۶)

red road 3 w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

اولین قسمت از سه گانه ناتمام اسکاتلندی/دانمارکی در مورد انتقام جویی و اولین تجربه کارگردانی آندرآ آرنولد با نام «جاده سرخ» (Red Road) داستان یک نگهبان متولی دوربین های مدار بسته به نام جکی را روایت می کند که یک چهره آشنای گذشته را در مانیتورهای پیش روی خود دیده و شروع به تعقیب کردن او می زند و پس از شناسایی فرد مذکور، در صدد انتقامی سخت برمی آید.

تا انتهای این سه گانه دلیل انتقام جویی شخصیت جکی را متوجه نمی شویم اما هنر کارگردانی آرنولد و بازی حیرت انگیز کیت دیکی در نقش جکی شما را با داستان فیلم همراه خواهد ساخت. این فیلم انتقامی یک درام رازآلود هوشمندانه و ترسناک است که به دیدگاهی بسیار متفاوت نسبت به فیلم های انتقامی مدرن به این مقوله پرداخته است.

۶- کالیبر ۴۵ (۱۹۸۵)

ms 45 14 w700 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

یکی از بهترین و نامانوس ترین فیلم در میان فیلم های پرتعداد انتقامی دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ بدون شک فیلم «کالیبر ۴۵» (Ms. 45) به کارگردانی آبل فرارا است که به خاطر بن مایه های آینده نگرانه و نامتجانس خود کمتر مورد توجه قرار گرفته است. داستان فیلم در مورد یک خیاط کم حرف و خجالتی به نام ثانا است که در طی یک شبانه روز ۲ بار مورد تجاوز قرار می گیرد و بدین ترتیب با تفکرات انتقام جویانه و با یک تپانچه ۴۵ میلیمتری خانه را ترک کرده و به صورت تصادفی به هر مردی که می بیند شلیک می کند.

فیلم انتقامی فرآرا در به تصویر کشیدن یک داستان انتقامی زمینی بسیار موفق ظاهر می شود. در این فیلم ، قهرمان بی صدای داستان نه بر علیه کسانی که مستقیماً به او تجاوز کرده اند بلکه بر علیه هر کسی شورش می کند که از این سیستم ناعادلانه سود برده و هر کاری که دلش می خواهد با این قربانیان نادیده گرفته شده انجام می دهد. بدون شک فیلم انتقامی «کالیبر ۴۵» بدون شک یکی از فیلم های کالت کلاسیک ژانر انتقامی است که باید حتما دید.

۱۰ فیلم تماشایی و برتر سینمای کره جنوبی که هالیوود به آن ها حسادت می کند

۱۰ فیلم طولانی اما بی نقص تاریخ سینما که از تماشای آن ها خسته نخواهید شد [قسمت اول]

۱۰ مورد از بهترین فیلم های سال ۲۰۱۸ تاکنون که شاید ندیده باشید [قسمت اول]

داستان واقعی برادران نایلند که الهام بخش ساخت فیلم «نجات سرباز رایان» شد

Baner insta روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT
rooziato banner 2 روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند اخبار IT

[ad_2] روزیاتو:۱۰ فیلم انتقامی دیدنی و شاخصی که هیچ کس حرفی از آن ها نمی زند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *