قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند-اخبار IT

تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند-اخبار IT

[ad_1]

به تازگی ناسا ابزار‌های مخصوصی برای هواپیما‌ طراحی کرده که به سیستم چرخ فرود و بال‌ های آن اضافه می‌شود. بدین صورت تکنولوژی جدید ناسا  آلودگی صوتی فرآیند زمین نشستن را تا ۷۰ درصد کاهش می‌دهد و هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند.

این در حالی است که ناسا را به عنوان یک شرکت فعال در حوزه‌ی فناوری و تولیدات فضایی تصور می‌کنند و انتظار دارند این شرکت تجهیزاتی نظیر راکتور‌های هسته‌ی و سیستم‌های جهت یابی بر اساس اشعه‌ی اکس طراحی و تولید کند. با این وجود اداره کل ملی هوانوردی و فضا، فناوری‌هایی برای هواپیما‌ها نیز طراحی کرده است.

581536main2 ED11 0262 06 672 تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند اخبار IT

این آژانس، پرواز‌های آزمایشی با تجهیزات خود انجام داده است و طی آنها متوجه شده که این تکنولوژی قادر است آلودگی صوتی پروسه‌ی زمین نشستن را تا ۷۰ درصد کاهش دهد. این مسئله موجب می‌شود که فرودگاه ها کم صدا تر از قبل شده و مناطق مسکونی اطراف آن نیز از شر سر و صدای این محل راحت شده و خوشحالتر شوند.

دانشمندان ناسا این تجهیزات را روی یک جت گلف استریم ۳ به صورت آزمایشی تست کردند که نتیجه این آزمایشات موفقیت امیز بوده است.

001 تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند اخبار IT

این تجهیزات شامل پساگیر‌های فرود توخالی می‌شوند که به هوا اجازه می‌دهند که از آنها رد شود.

تکنولوژی جدید ناسا وسایل دیگری برای حفره‌های به خصوصی در نظر گرفته  تا آنها را پوشانده و صدای ایجاد شده را کاهش دهند. این حفره در واقع فضاهایی خالی هستند که در زمان باز شدن دریچه‌ی چرخ فرود ایجاد می‌شوند.

800px Easyjet a319 wing g ezav arp 600x400 تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند اخبار IT

ناسا سعی کرده تا با طراحی انعطاف پذیر و بدون درز، از ایجاد فضای خالی ایجاد شده میان بال هواپیما و فلپ‌های تعبیه شده در آن جلوگیری کند تا دیگر صدایی اضافی توسط این فضاها ایجاد نشوند.

ناسا قرار است از این تکنولوژی جدید در هواپیما‌های تبلیغاتی استفاده کند.

تماشا کنید: چین بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان را به پرواز درآورد

[ad_2] تکنولوژی جدید ناسا هواپیما‌ها را کم صدا تر می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *