قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ترامپ شمشیر مقابله با شرکت های فناوری چینی را از رو می بندد-اخبار IT

ترامپ شمشیر مقابله با شرکت های فناوری چینی را از رو می بندد-اخبار IT

[ad_1]

دونالد ترامپ در پی ایجاد موانع متعدد برای جلوگیری از سرمایه گذاری چینی ها در صنایع فناوری آمریکا و صادرات محصولات تکنولوژی به این کشور آسیایی است.

هدف اصلی از این دو سیاست که در راستای منازعه تجاری چین و آمریکا قرار دارند، مقابله با برنامه «ساخت چین ۲۰۲۵» دولت پکن است که با هدف پیشرفت چشمگیر در فناوری و پشت سر گذاشتن کشورهای دیگر طراحی شده است.

بدین منظور وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال تدوین قوانینی است که از فروش مراکز فعال در زمینه فناوری های صنعتی برجسته به شرکت هایی که حداقل ۲۵ درصد مالکیت آنها در دست چینی ها است، جلوگیری می کند.

«رویترز» با استناد به منابع مطلع تدوین چنین سیاستی را تایید می کند اما مدعی شده که احتمالا حداقل درصد در نظر گرفته شده برای مالکیت چینی ها تغییر کند. shutterstock 51955648 china semiconductor microchip ترامپ شمشیر مقابله با شرکت های فناوری چینی را از رو می بندد اخبار ITعلاوه بر این «انجمن امنیت ملی» و «وزارت بازرگانی» آمریکا نیز به صورت مشترک روی طرحی برای محدود کردن صادرات فناوری های برجسته صنعتی به چین تمرکز کرده اند. اتخاذ چنین سیاست های نه تنها به افزایش قیمت محصولات فناوری منجر می شود بلکه کسب و کارهای چینی را هم با مخاطره مواجه می سازد.

همزمان با اوج گرفتن منازعه تجاری چین و آمریکا، واشنگتن تعرفه ۲۵ درصدی را برای کالاهای تکنولوژیک چینی در نظر گرفته که از ماه آتی اجرایی خواهد شد. چین هم که در ابتدا واکنش ملایمی نشان داده بود حالا از اعمال تعرفه های مشابه روی کالاهای آمریکایی خبر داده است. از سوی دیگر ترامپ که ظاهرا قصد عقب نشینی ندارد، تهدید کرده اگر طرف مقابل دست به اقدام تلافی جویانه بزند تعداد کالاهای مشمول تعرفه را تا دو برابر افزایش خواهد داد.

مقامات چینی پس از تحریم ZTE توسط وزارت بازرگانی آمریکا، از آمادگی خود برای افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه چیپست های داخلی خبر داده بودند.

[ad_2] ترامپ شمشیر مقابله با شرکت های فناوری چینی را از رو می بندد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *