قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فشار مضاعف دولت آمریکا بر گوگل به خاطر همکاری با شرکت چینی هواوی-اخبار IT

فشار مضاعف دولت آمریکا بر گوگل به خاطر همکاری با شرکت چینی هواوی-اخبار IT

[ad_1]

پس از آن که عمق همکاری های تکنولوژیکی کمپانی گوگل با وزارت دفاع آمریکا آشکار شد این شرکت تحت فشار شدید رسانه ها و افکار عمومی قرار گرفت و در نهایت ناچار شد از تمدید قرارداد خود با پنتاگون منصرف شود. حال به نظر می رسد به عنوان تلافی و به بهانه همکاری گسترده با شرکت چینی هواوی، بزرگترین موتور جستجوی دنیا تحت فشار دولت و قانونگذاران ایالات متحده قرار گرفته است.

در نامه ای که اخیراً جمعی از سناتورهای عمدتاً جمهوری خواه به ساندار پیچای مدیر عامل کمپانی مورد بحث نوشته اند آمده که «شراکت استراتژیک» گوگل با کمپانی چینی منجر به ایجاد یک تهدید جدی برای امنیت ملی و مشتریان در خاک آمریکا می شود، چرا که این شرکت همکاری هایی نیز با آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده دارد.

download 4 فشار مضاعف دولت آمریکا بر گوگل به خاطر همکاری با شرکت چینی هواوی اخبار IT

این گروه از گوگل و هولدینگ مالک آن آلفابت درخواست کرده اند که در روابط تجاری خود با هواوی تجدید نظر کند، چرا که این شرکت روابطی عمیق با احزاب کومونیست در داخل چین دارد. لازم به ذکر است که برخی از مراجع اطلاعاتی دولت فدرال (بدون ارائه سندی مشخص) مدعی شده اند که کمپانی های بزرگ چینی مانند هواوی یا ZTE مشغول همکاری مستقیم با دولت این کشور برای پیشبرد اهداف سیاسی-تجاری آن هستند.

چندی پیش نفر اول پلیس فدرال در یک جلسه استماع در کنگره اعلام کرده بود که آنها نگرانند هواوی توانسته باشد قدرت خود را در میان جامعه کمپانی های ارتباطی آمریکایی نفوذ بدهد. او همچنین در مورد خطرات امنیتی استفاده از تجهیزات ساخت برندهای چینی توسط سازمان های دولتی به جهت افزایش احتمال جاسوسی از طریق آنها هشدار داده است.

huawei us ban فشار مضاعف دولت آمریکا بر گوگل به خاطر همکاری با شرکت چینی هواوی اخبار IT

یکی از سخنگویان گوگل در واکنش به این نامه به خبرگزاری رویترز گفته: «گوگل به مانند بسیاری از شرکت های آمریکایی، با تامین کنندگان و سازندگان بسیاری از سرتاسر جهان از جمله هواوی همکاری تجاری دارد. در این قراردادها هیچگونه توافقی دال بر قرار دادن اطلاعات کاربران در اختیار شرکت های دیگر وجود ندارد.»

[ad_2] فشار مضاعف دولت آمریکا بر گوگل به خاطر همکاری با شرکت چینی هواوی

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *