قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هکرهای چینی به کامپیوترهای کنترل کننده ماهواره ها در آمریکا و آسیا حمله کردند-اخبار IT

هکرهای چینی به کامپیوترهای کنترل کننده ماهواره ها در آمریکا و آسیا حمله کردند-اخبار IT

[ad_1]

در جریان یک هک پیچیده که از چین سرچشمه گرفته، به اپراتورهای ماهواره، پیمانکاران دفاعی و کمپانی های مخابراتی در ایالات متحده و جنوب شرق آسیا حمله شده است.

احتمالاً اهداف استراق سمع نظامی و غیر نظامی در پشت پرده این هک بوده

این موضوع را کمپانی امنیتی سیمنتک اعلام کرده. این شرکت در گزارش خود اشاره کرده که به نظر می رسد این تلاش در راستای اهدافی جاسوسی ملی، از جمله استراق سمع در حوزه نظامی و نیز ارتباطات غیر نظامیان باشد.این گونه شنودها بسیار نادر بوده البته بی سابقه نیستند. همچنین محققان نمی توانند بگویند که چه داده هایی مورد دسترس قرار گرفته باشند (البته اگر اساساً هکرها به داده ای دسترسی یافته باشند).

موضوع دیگر در این بین آلوده کردن کامپیوترهایی بوده که امکان کنترل ماهواره ها را فراهم می کردند. به عبارتی هکرهای گروهی که توسط سیمنتک «Thrip» نامیده می شوند، می توانستند موقعیت ماهواره در حال چرخش در مدار  را تغییر دهند و ترافیک داده های رد و بدل شده را مختل کنند.

Hack Hacker  هکرهای چینی به کامپیوترهای کنترل کننده ماهواره ها در آمریکا و آسیا حمله کردند اخبار IT

هکرها می توانستند موقعیت ماهواره در حال چرخش در مدار را تغییر دهند

به گفته «ویکرام تاکور» مدیر فنی سیمنتک اختلال در ماهواره ها می تواند به همان شدتی که برای تأسیسات نظامی اختلالی عظیم محسوب می شود، برای غیر نظامیان نیز اختلالی بزرگ به حساب آید. ارتباطات ماهواره ای در کنار نقشه و مکان یابی، برای گوشی های موبایل و اتصالات اینترنتی نیز حیاتی هستند.

اکنون سیمنتک اطلاعات فنی به دست آمده درباره این هک را با FBI و آژانس های دفاعی در آسیا و سایر کمپانی های امنیتی در میان گذاشته. به گفته تاکور، سیمنتک از ماه ژانویه سال جاری میلادی (دی تا بهمن سال 96) سوء استفاده از ابزارهای نرم افزار معمول در سایت های مشتری را شناسایی کرده بود.

تماشا کنید: پلان؛ کنترل ماشین ها با فکر انسان در آینده نزدیک

[ad_2] هکرهای چینی به کامپیوترهای کنترل کننده ماهواره ها در آمریکا و آسیا حمله کردند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *