قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > حل مکعب روبیک توسط یک ماشین برای اولین بار-اخبار IT

حل مکعب روبیک توسط یک ماشین برای اولین بار-اخبار IT

[ad_1]

 حل مکعب روبیک توسط یک ماشین برای اولین بار اخبار IT

شاید حل مکعب روبیک برای شما هم سخت باشد اما حتما شما هم تصور می‌کردید هوش مصنوعی یک روز بتواند این مکعب را به آسانی حل کند. خب به‌نظر می‌رسد تصورات شما بالاخره به واقعیت تبدیل شده است.

ساخت الگوریتمی که بتواند مکعب روبیک را حل کند کاری نسبتا ساده است، چیزی شبیه همان الگوریتمی که به هوش مصنوعی این امکان را داده تا انسان را در مسابقه شطرنج مغلوب کند. با این حال ساخت ماشینی که بتواند این مکعب را در عمل و بدون دخالت انسان حل کند مطمئنا کار ساده‌ای نیست.

«استفان مک آلیر» به همراه یکی از همکاران خود در دانشگاه کالیفرنیا معتقدند که این مکعب را با موفقیت حل کرده‌اند و این کار را از طریق پروسه‌ای با نام « یادیگری اتوماتیک مکرر» به انجام داده‌اند.

مک آلیر این پروسه را الگوریتم یادیگری نوین و بی‌نقصی می‌دانند که قادر است حل مکعب روبیک را بدون نیاز به انسان، به خودش آموزش دهد. این دانشمندان معتقدند الگوریتم آنها قادر است تمامی روبیک‌های در هم ریخته را به‌طور کامل حل کنند. یعنی دقیقا مشابه و حتی بهتر از توانایی‌های انسان‌های عادی روی زمین.

الگوریتم یادگیری اتوماتیک مکرر حل روبیک را به صورت برعکس انجام می‌دهد. این الگوریتم ابتدا با روبیک حل شده کار را اغاز می‌کند و یکی یکی حرکات را در صورتی که باعث حل روبیک شوند امتحان و اعمال می‌کند.

شاید کمی پیچیده و عجیب باشد اما به‌نظر می‌رسد این الگوریتم می‌تواند باعث پیشرفت هوش مصنوعی شده و آن را برای حل مسائل بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر آماده کند.

یادگیری ماشینی
حل روبیک
حل مکعب روبیک
آموزش حل روبیک
آی‌تی‌ایران
[ad_2] حل مکعب روبیک توسط یک ماشین برای اولین بار

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *