قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد-اخبار IT

قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد-اخبار IT

[ad_1]

به تازگی گزارش شده شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام قصد دارد به کاربرانش اجازه دهد که هر روز میزان زمان استفاده خود از این اپلیکیشن‌ را اندازه‌گیری کرده و این آمار را با روز‌های دیگر مقایسه کنند.

اپل در سیستم عامل جدیدش یعنی iOS 12 قابلیت جدیدی توسعه داده بود که کاربران می‌توانستند با بکار گرفتن آن، میزان زمان استفاده‌ی خود از این موبایل را اندازه‌گیری کرده و آمار آن را داشته باشند. اکنون به نظر می‌رسد که اینستاگرام نیز در حال راه اندازی بخش مشابهی است.

Instagram feature will allow you to track how much time you spend using the app each day قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد اخبار IT

Jane Manchun Wong تصویری از کد فایل APK اپلیکیشن اندرویدی این شبکه اجتماعی پرطرفدار منتشر کرده که بر اساس آن، برنامه‌ی آینده این سایت اشتراک گذاری عکس و ویدیو لو رفته است.

قابلیت جدید به نمایش گذاشته شده در این تصویر، «بینش کاربر» (User Insights) نام دارد و به هر مشترک اینستاگرام نشان می‌دهد که روزانه چند ساعت از این اپلیکیشن استفاده می‌کند.

ig b قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد اخبار IT

علاوه بر این، ویژگی یاد شده قادر است با پیش گرفتن مکانیزمی مشابه پلتفرم یوتیوب به کاربر یادآوری کند که مدت زمان زیادی است که از این اپ استفاده می‌کند و بهتر است مدتی آن را کنار بگذارد. کاربر قادر است مدت زمان مشخصی برای این یادآوری‌ها مشخص کند و به اپ مذکور بگوید که در زمان خاصی، این مسئله را به او یادآوری کند.

ویژگی دیگری که به اینستاگرام اضافه شده است، به کاربر اجازه می دهد تا تعداد اعلان‌های دریافتی خود از این اپ را محدود کند. این مسئله می‌تواند منجر به استفاده‌ی کمتر کاربران از این شبکه‌ی اجتماعی شود.

insta3 700x450 قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد اخبار IT

هنوز ویژگی‌های «بینش کاربر» توسط اینستاگرام معرفی و تایید نشده اما این قابلیت در راستای استفاده‌ی سالمتر کاربران از این شبکه‌ی اجتماعی طراحی شده است .

به نظر می‌رسد پس از  اینستاگرام، بیشتر اپ‌های پرطرفدار، سراغ قابلیت های مشابهی بروند. با این حال بعید است که این ویژگی‌ها بتواند استفاده کاربران از تلفن‌های هوشمندشان را محدود کند چرا که در حال حاضر عده‌ی کثیری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام، به استفاده از این اپلیکیشن‌ها اعتیاد دارند.

[ad_2] قابلیت تازه اینستاگرام از اعتیاد کاربران به آن جلوگیری خواهد کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *