قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوم-اخبار IT

حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوم-اخبار IT

[ad_1]

 حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوم اخبار IT

اواخر ماه جاری قرار است در یکی از گالری‌های هنری در لندن یک حراجی برپا شود که در آن آثار مشهور مربوط به سال 1980 یکی از مشهورترین هنرمندان معاصر به نام Andy Warhol، به ارز مجازی( Cryptocurrensy) به حراج گذاشته خواهد شد.

گالری Dadiani Fine Ar لندن قرار است در تاریخ بیستم ماه ژوئن این حراجی را برگزار کند و در آن 49 درصد از آثار وارهول به ارز مجازی از جمله بیت کوین و Ethereum  به حراج گذاشته خواهد شد.

قیمت یکی از این آثار هنری که “14 Small Electric Chairs” نام دارد، رقمی حدود 5.6 میلیون دلار برآورد شده است- معادل حدودا 730 بیت کوین. قیمت پایه این اثر 4 میلیون دلار در نظر گرفته شده است و تمام خریداران باید برای جلوگیری از پولشویی، با تمام قوانین و مقررات این حراجی موافقت داشته و بر اساس آن عمل کنند.

این اولین باری نیست که یک اثر هنری با ارز مجازی معامله می‌شود. ماه ژانویه سال جاری، در گالری هنری Art Stage Singapore نیز 4 اثر نقاشی با این نوع ارز معامله شد. با این وجود، شاید اولین باشد که یک اثر هنری فوق باارزش با چنین قیمت گزافی با ارز مجازی برای حراجی گذاشته خواهد شد.

Eleesa Dadiani موسس گالری Dadiani Syndicate می‌گوید:« ما تصمیم داریم آینده سرمایه گذاری در دنیای هنرهای زیبا را در اختیار تمام دنیا قرار دهیم. ارز مجازی، بازار را گسترده‌تر کرده و قادر است فضای نوینی برای  خریداران آثار هنری و لوکس ایجاد کند.»

Dadiani که از وی به عنوان ملکه مجازی نیز یاد می‌شود در مصاحبه‌ای با روزنامه Times of London اعلام کرد که باید راه‌های جدیدی برای سرمایه گذاری در دنیای هنر ایجاد شود زیرا سبک و استایل زندگی میلیونرها و علاقه مندان این حوزه در حال تغییر است و باید با آنها همگام شد.

 

Andy Warhol
Cryptocurrensy
ارز مجازی
بیت کوین
Ethereum
اندی وارهول
آی تی ایران
[ad_2] حراج آثار اندی وارهول به بیت‌کوین و اتریوم

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *