چهار شنبه , 27 مارس 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مشکل بوت لوپ آیفون های 7 و 7s را از کار می اندازد-اخبار IT

مشکل بوت لوپ آیفون های 7 و 7s را از کار می اندازد-اخبار IT

[ad_1]

مشابه با هر دستگاهی، گوشی های هوشمند نیز به مرور زمان و در اثر استفاده مستهلک می شوند ولی وای به حال آن روزی که پس از تمام شدن گارانتی موبایل چنین اتفاقی بیفتد. اکنون برخی از آیفون ها به این مشکل دچار شده اند.

به تازگی گزارش هایی مبنی بر از کار افتادن میکروفون آیفون های 7، 7 پلاس، 7 اس و 7 اس پلاس به گوش می رسد. البته این تنها بخشی از ماجرا است، برخی از کاربران خبر از مشکل چرخه بوت (بوت لوپ) داده اند.

بر اساس بررسی هایی که توسط تعمیر کنندگان ثالث انجام شده، به نظر می رسد این مشکل مربوط به قطع شدن لایه اتصال چیپ صدای آیفون ها باشد؛ مشکلی که تعمیر کنندگان نام «بیماری چرخه» را روی آن گذاشته اند. نام «بیماری» اولین بار در آیفون 6 مطرح شد. آیفون 6 به مشکلی دچار شده بود که «بیماری لمسی» نامیده می شد و در اثر از بین رفتن لحیم کنترلر تاچ در اثر خم شدن گوشی ایجاد شده بود و اشکالاتی در پنل لمسی آیفون 6 ایجاد می کرد.

IMG 1915 w1000 مشکل بوت لوپ آیفون های 7 و 7s را از کار می اندازد اخبار IT

کارشناسان درباره علت مشکل بوت لوپ نظرات متفاوتی دارند. برخی معتقدند که قطع شدن چیپ میکروفن تنها به واسطه یک سقوط کوچک اتفاق می افتد. با این حال کارشناسی دیگر اعتقاد دارد که مشکل اخیر نیز مشابه با اشکال آیفون 6 به علت خم شدن مکرر گوشی اتفاق می افتد. در هر حال مشکلی که در اثر این اتفاق پیش می آید موجب بوت لوپ می شود و به این ترتیب آیفون تنها لوگوی اپل را نشان می دهد و گوشی بالا نمی آید.

البته مشکل پیش آمده قابل حل است. برای این منظور باید اتصال مربوطه مجدداً لحیم شود، با این حال مشکل اصلی این است که چه کسی تعمیر را انجام دهد. اپل اعلام کرده که گزارشات معدودی در این باره دریافت کرده و با توجه به اینکه احتمالاً گارانتی بیشتر گوشی های مورد بحث تمام شده، شاید اپل مدت زمان خدمات خود را تنها برای همین مشکل خاص افزایش دهد.

[ad_2] مشکل بوت لوپ آیفون های 7 و 7s را از کار می اندازد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *