چهار شنبه , 20 مارس 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ابر جنگی ارتش از قطع اینترنت روسیه در شرایط بحرانی جلوگیری می کند-اخبار IT

ابر جنگی ارتش از قطع اینترنت روسیه در شرایط بحرانی جلوگیری می کند-اخبار IT

[ad_1]

ارتش روسیه در حال توسعه شبکه اینترانت داخلی است که با استفاده از سخت افزار و نرم افزار بومی و هزینه ای بالغ بر ۶ میلیون دلار پیاده سازی خواهد شد.

طرح اصلی این شبکه که ابر جنگی نام دارد بر دیتاسنترهای متعدد استوار است و نخستین مرکز آن نیز در کریمه تاسیس شده است. شایعات بسیاری مبنی بر تقابل های سایبری بین روسیه و اوکراین در این ناحیه به گوش می رسد و تاسیس چنین مراکزی می تواند تا حد زیادی روس ها را از حملات سایبری طرف مقابل مصون کند.

به گفته «هرمان کلیمنکو» مشاور فناوری اطلاعات پوتین، ابر جنگی به شبکه داخلی عظیم نظامی روسیه موسوم به CTS متصل شده و در خلال هرگونه منازعه ای به صورت کلی از اینترنت جدا شده و بدون مشکل به سرویس دهی ادامه خواهد داد. وی پیاده سازی این طرح طی دو سال آتی را نخستین قدم در مسیر نوسازی فناوری کشورش می داند.defense large ابر جنگی ارتش از قطع اینترنت روسیه در شرایط بحرانی جلوگیری می کند اخبار ITتا کنون بسیاری از ابزارهای مورد استفاده روسیه در صنایع نظامی خارجی بوده اند و حالا به نظر می رسد که این روند در حال تغییر است. «سم بندت»، از محققان CNA و تحلیلگر مسائل روسیه در انجمن سیاست خارجی آمریکا در این باره می گوید:

روسیه در حال سرمایه گذاری سنگین برای توسعه فناوری های نظامی پیشرفته به ویژه در بخش سخت افزار و نرم افزار است. استفاده از ابزارهای داخلی از احتمال نفوذ و اختلال کشورهای دیگر در این دیتاسنترها تا حد زیادی می کاهد.

با این حال برخی توسعه ابر جنگی را پوششی برای نظارت بر جریان داده، کنترل اطلاعات در حوزه داخل و راه اندازی عملیات سایبری ناشناس مخرب علیه کشورهای دیگر دانسته و تاکید می کنند در صورتی که یک کشور از بک آپ مطمئن برای اتصال با ارگان های حیاتی کشور برخوردار باشد، با اطمینان خاطر بیشتری می تواند اهداف مورد نظر را در اینترنت مورد حمله قرار دهد.

[ad_2] ابر جنگی ارتش از قطع اینترنت روسیه در شرایط بحرانی جلوگیری می کند

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *