قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران-اخبار IT

روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران-اخبار IT

[ad_1]

بیش از ۷ میلیون نفر از هموطنان، دارای کد بورس هستند و درصد بالایی از این کد ها فعال هستند و سهمی در گردش  مالی صدها میلیارد تومانی بازار سرمایه کشور دارند. با وجود فراز و نشیب های تاریخی در بازار بورس ایران در یک دهه اخیر که شاخص کل را از مرز ۸۰ هزار واحد به ۶۰ هزار واحد و اکنون به بالای ۹۳ هزار واحد رساند، به نظر می رسد که در  قیاس با بازارهای موازی مثل مسکن و ارز  و طلا، بازار سرمایه به دلیل تنوع شرکت ها از صنایع مختلف و هم چنین شفافیت نسبی و قانون مداری قابل پیش بینی بر اساس علم تکنیکال و فاندمنتال، گزینه بهتری برای سرمایه گذاری بلند مدت روی سبد سهام متشکل از سهام شرکت هایی با صنایع دانش بنیان و شکوفا می باشد.

در بازار سرمایه ایران که یکی از بازارهای موفق بورس در آسیا به شمار می رود، بیش از ۷۰۰ شرکت در ده ها زمینه صنعتی مشغول به فعالیت هستند که حوزه هایی چون پتروشیمی، سیمان، قند، خودروسازی، پالایشگاهی، معدنی، درمانی، غذایی و امثالهم را در بر میگیرد. یکی دیگر از عرصه هایی که شماری از شرکت های پذیرفته  شده در بازار سرمایه ایران مشغول به کار هستند، صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات است که به نظر می رسد یکی از صنایع پیشرو و موفق بازار بورس کشورمان در سالهای آتی به دلیل دانش بنیان بودن این مجموعه و توسعه ICT در سطوح مختلف در ایران و جهان باشد. استقبال از شرکت های آی تی محور در بازار بورس خوب ارزیابی می شود و برای آشنایی خوانندگان محترم با این شرکتها، شماری از آن ها را در گفتار امروز سرویس دانستنی بررسی میکنیم.

با ما همراه باشید.

شرکت آسان پرداخت : ارزش روز ۳۴۰۰ میلیارد تومان

APP روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت آسان پرداخت (آپ) در بازار دوم بورس ایران است. با ارزش ترین شرکت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در بازار بورس است که در  فهرست شرکت های برتر بازار سرمایه نیز به شمار می رود. ۲ میلیارد سهام دارد و ارزش روز هر سهم آن تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۹۷ حدود ۱۷۰۰ تومان بوده است. ۹ درصد کل سهام نیز شناور می باشد. ارزش کل شرکت آسان پرداخت، ۳۴۰۰ میلیارد تومان می باشد. یعنی این شرکت آی تی محور، ارزش بازاری به مراتب بیشتری از ده ها شرکت بازار بورس مثل شرکت خودروسازی زامیاد، صنایع دریایی ایران و امثالهم دارد. ۱۸ درصد سهام این شرکت در اختیار شرکت گسترش فناوریهای نوین و ۲۰ درصد در اختیار صندوق رفاه و تامین آتیه و صندوق سرمایه گذاری بانک کشاورزی است که ترکیب سهامدار عمده را تشکیل می دهد.

شرکت ایران ارقام:  ارزش روز ۱۳۵ میلیارد تومان

APP 1 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت ایران ارقام با نماد مرقام، در بازار اول بورس فعال است و ۵۰۰ میلیون سهام دارد که تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ قیمت هر سهم آن ۲۷۰ تومان می باشد. ۲۷ درصد سهام آن شناور است. ۳۰ درصد سهام مرقام در اختیار شرکت سرمایه گذاری سایه گستر سرمایه و ۱۸ درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان و ۱۸ درصد نیز در اختیار کمیته امداد امام خمینی است. یک شخص حقیقی نیز ۱.۲ درصد کل سهام شرکت را در اختیار دارد. تولید دستگاه های ATM  از جمله فعالیت های ایران ارقام به شمار می رود. قیمت مرقام در ۱۲ خرداد ماه ۹۷  از مرز ۳۲۰ تومان فراتر رفت.

شرکت به پرداخت: ارزش روز ۱۳۵۰ میلیارد تومان

APP 2 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت به پرداخت ملت با نماد پرداخت در بازار دوم بورس ایران حضور دارد و ۹۵۰ میلیون سهم دارد. قیمت هر سهم آن تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ حدود ۱۵۰۰ تومان بوده است. ۶ درصد کل سهام آن نیز شناور است. ارائه پشتيبانی کليه خدمات ارائه کنندگان خدمات پرداخت (psp) اعم از موارد سخت افزاری و نرم افزاری و شبکه و تعمير و نگهداری پشتيبانی و سایر اموری که با موضوع فوق مرتبط است در فهرست برنامه های شرکت به پرداخت قرار دارد. ۹۰ درصد سهام در اختیار شرکت گروه فن آوران هوشمند بهسازان فردا و ما بقی در اختیار شرکت مهدسی سیستم یاس ارغوانی و شرکت توسعه و مدیریت سرمایه صبا است.

شرکت خوارزمی: ارزش روز  حدود ۴۰  میلیارد تومان

APP 3 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی با نماد خوارزمی، در بازار دوم بورس ایران فعال است و تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ قیمت هر سهم آن ۲۳۵ تومان است. ۱۷۰ میلیون سهم دارد که درصدی از آن شناور می باشد. ۵۱ درصد سهام شرکت در اختیار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و ۶ درصد در اختیار بانک دی و ۶ درصد نیز در اختیار شرکت گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند و شرکت سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی می باشد.

شرکت خدمات انفورماتیک: ارزش روز حدود ۹ هزار  میلیارد تومان

APP 4 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت خدمات انفورماتیک ایران با نماد رانفور در بازار اول بورس ایران فعالیت دارد و ۲.۸ میلیارد تعداد سهام آن بوده که قیمت هر سهم آن تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ حدود ۲۹۰۰ تومان برآورد می شود. ۵ درصد کل سهام نیز شناور است. ۹۴  درصد سهام این شرکت در اختیار شرکت ملی انفورماتیک ایران  است.

شرکت داده  پردازی ایران: ارزش روز حدود ۱۵۰ میلیارد تومان

APP 5 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت داده پردازی ایران با نماد مداران در بازار دوم بورس ایران فعال است و ۶۵۰ میلیون سهم دارد که تا ۳۰ اردیبهشت۹۷ قیمت هر سهم آن ۲۸۰ تومان برآورد می شود. ۲۲ درصد کل سهام نیز شناور است. ۵۰ درصد سهام شرکت داده پردازی ایران در اختیار بانک رفاه کارگران، ۲۵ درصد در اختیار مجتمع اقتصاد کمیته امداد امام خمینی و ۳ درصد در اختیار شرکت توسعه تجارت و سرمایه پایدار امداد است.

شرکت کارت اعتباری  کیش: ارزش روز ۶۰۰ میلیارد تومان

APP 6 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت کارت اعتباری کیش با نماد رکیش در بازار دوم بورس ایران فعال است و ۲ میلیارد سهام دارد و قیمت هر سهم آن تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ حدود ۳۰۰ تومان است. ۱۴ درصد کل سهام نیز شناور می باشد. ۳۵ درصد کل سهام رکیش در اختیار شرکت سرمایه گذاری ایرانیان ، ۱۶ درصد در اختیار بانک تجارت، ۱۵ درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری خوارزمی، ۱۰ درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید و ۴ درصد هم در اختیار یک شخص حقیقی است.

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان: ارزش  روز حدود ۱ هزار میلیارد تومان

APP 7 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت تجارت الکترونیک پارسیان با نماد رتاپ در بازار اول بورس ایران است و ۳.۶ میلیارد سهام دارد که تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ قیمت هر سهم آن ۲۴۰ تومان می باشد. ۱۶ درصد کل سهام نیز شناور است. ۵۳ درصد سهام در اختیار شرکت گروه داده پردازی بانک پارسیان، ۱۳ درصد در اختیار بانک تجارت، ۹ درصد در اختیار شرکت سرمایه گذاری اتیه پارسیس پارس، ۱.۷ درصد در اختیار شرکت تجارت الکترونیک پارسیان و ۵ درصد در اختیار شرکت های سرمایه گذاری خوارزمی، توسعه نوردانا، امید لوتوس و نور کوثر ایرانیان است.

شرکت همکاران سیستم: ارزش روز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان

APP 8 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت همکاران سیستم با نماد سیستم در بازار دوم بورس ایران فعال است و ۹۵۰ میلیون قطعه سهم دارد که ۱۷ درصد آن شناور می باشد.  تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ قیمت هر سهم، ۵۰۰ تومان بوده است. ۷۸ درصد سهام در اختیار شرکت مدیریت سرمایه گذاری آینده نگر دانا، ۲ درصد در اختیار شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و ۲ درصد نیز در اختیار شرکت جی ای آف اس پی سی است.

شرکت افرا نت: ارزش روز حدود ۱۰۰ میلیارد تومان

APP 9 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

شرکت افرا نت با نماد افرا در بازار اول فرا بورس ایران فعال است و ۵۰۰ میلیون قطعه سهم دارد که تا ۳۰ اردیبهشت ۹۷ قیمت هر سهم آن حدود ۲۱۵ تومان بوده است. ۲۶ درصد سهام آن در اختیار شخص حقیقی، ۲۰ درصد در اختیار شرکت پیشتازان تجارت ویستا، ۲۰ درصد در اختیار شرکت توسعه سرمایه گذاری دریا ساحل ایرانیان و ۲۰ درصد نیز در اختیار شرکت توسعه تجاری مجازی سارینا می باشد.

راهنمای فعالیت در بازار بورس ایران

بازار بورس ایران در روزهای پایانی بهار ۹۷ فرصت های فوق العاده ای برای خرید سهامی که با افت شدید قیمت مواجه شده اند همراه شده و فرصتی  عالی برای خرید سهام با دید بلند مدت خواهد بود. حرفه ای های بورس، کنتور، خصدرا و شبندر با سودهای چند هزار درصدی را فراموش نمیکنند. این سودها را در شرکت های آی تی ایران در ایران ۱۴۰۰ میتوان در اختیار داشت.

Baner insta روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT
290290 روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران اخبار IT

[ad_2] روزیاتو: ارزش روز ۱۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات در بازار بورس ایران

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *