قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد-اخبار IT

کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد-اخبار IT

[ad_1]

مقامات کالیفرنیا اخیرا با اجرای یک برنامه پایلوت اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرده اند. این برنامه به شرکت های فعال در حوزه سرویس های حمل و نقل خودران اجازه می دهد به طور آزمایشی به جابجایی مسافرین در مسیرهای شهری بپردازند.

1 f auTiFpgLoaEVeZ lmhXw کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد اخبار IT

مجوزی که کالیفرنیا صادر کرده به اهالی این ایالت امکان می دهد که بتوانند در اتومبیل های خودران با یک راننده آموزش دیده و یا یک اتومبیل بدون راننده سفر کنند. البته طبق تصمیمات اتخاذ شده شرکت ها نمی توانند در ازای این کار از شهروندان کرایه دریافت کنند، در مقابل افراد علاقه مند به این سرویس ها نیز باید در آنها ثبت نام نموده و یا اپلیکیشن مربوطه را بر روی تلفن همراه خود داشته باشند.

Pittsburgh is becoming a testing site for autonomous vehicles کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد اخبار IT

برای شرکت در این طرح آزمایشی، کمپانی های داوطلب ملزم هستند کلیه مقررات مربوط به دپارتمان وسایل نقلیه موتوری (DMV) را رعایت کرده و هر چهار ماه یک بار داده هایی را در اختیار سازمان خدمات عمومی ایالت کالیفرنیا (CPUC) قرار دهند.

این داده ها شامل مواردی مثل کل مسافت پیموده شده، هر گونه برخورد و تصادف احتمالی، زمان انتظار متوسط مسافرین و نوع پیشرانه خودروها می شود. علاوه بر این کمپانی ها باید با اشخاص و گروه های حامی حمل و نقل راحت و آسان نیز در ارتباط باشند.

waymo jaguar autonomous i pace 9 کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد اخبار IT

این برنامه بعد از آن اجرا می شود که پیشتر و در ماه آوریل دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا مجوز تست اتومبیل های خودران را در خیابان ها صادر کرده بود. نکته تامل برانگیز اینکه علی رغم تعدد بالای شرکت های فعال در حوزه فناوری خودران، ظاهرا تنها یک کمپانی برای تست محصولات خود در معابر عمومی به DMV درخواست داده بود.

ناگفته نماند پس از تصادف منجر به مرگ اتومبیل خودران اوبر و تصادف شدید یکی از خودروهای ناوگان ویمو، میزان اعتماد به وسایل نقلیه بدون راننده تا حدی تنزل پیدا کرده است. حال باید منتظر ماند و دید که استقبال اهالی کالیفرنیا از اتومبیل های خودران چگونه خواهد بود.

[ad_2] کالیفرنیا اجازه جابجایی شهروندان توسط اتومبیل های خودران را صادر کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *