سه شنبه , 22 ژانویه 2019
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > با ربات حشره ای روبوفلای آشنا شوید-اخبار IT

با ربات حشره ای روبوفلای آشنا شوید-اخبار IT

[ad_1]

 با ربات حشره ای روبوفلای آشنا شوید اخبار IT

پهپادهای رباتیک فوق کوچک، احتمالا قسمت بزرگی از آینده تکنولوژی را شکل خواهند داد اما مشکلی که در دستاوردهای کنونی این حوزه وجود دارد این است که پهپادهای حشره‌ مانند با مشکل از روی زمین به هوا بلند می‌شوند. تمام محصولاتی که تا کنون در حوزه ربات‌های حشره مانند طراحی شده، مجهز به منبع تغذیه انرژی بوده و به همین دلیل پرواز این ربات با مشکل انجام می‌شده است.

اما محققان دانشگاه  University of Washington راهی پیدا کرده‌اند که بتوان از طریق لیزر برای یک ربات حشره‌ای ( که RoboFly نام دارد)، انرژی ارسال کنند و دیگر نیازی به اتصال یک منبع تغذیه به ربات وجود نخواهد داشت.

تیم دانشگاه  واشنگتن دستاوردهای خود را  در کنفرانس Conference on Robotics and Automation در بریزبین استرالیا معرفی کردند. Sawyer Fuller یکی از پروفسورهای این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد:« تا به امروز مفهوم ربات‌های حشره‌ای وایرلس، نوعی افسانه به نظر می رسید. اما ما نوعی از این ربات کوچک تولید کرده‌ایم که RoboFly بدون سیم نام دارد و می‌تواند به میزان زیادی مارا به تحقق یافتن این افسانه نزدیک کند.»

robo fly با ربات حشره ای روبوفلای آشنا شوید اخبار IT

این ربات کوچک به نوعی لیزر مجهز است که نورش به سمت یکی از سلول‌های فتوولتائیک ربات هدایت شده و قادر است نور را به الکتریسیته تبدیل کند. انرژی دریافتی از این لیزر به قدری هست که می‌تواند بال‌های کوچک این ربات را حرکت دهد. این لیزر همچنین می‌تواند برق ارسالی به مدار ربات را نیز به 240 ولت افزایش دهد و به همین دلیل محققان موفق شده‌اند یک مغز میکرو کنترولر نیز به مدار این ربات بیفزایند. این مغز میکرو کنترولر می‌تواند نقش نوعی مغز واقعی را برای روبو فلای بازی کند مثلا به باله ‌ا دستور می‌دهد تا حرکت کنند. شدت حرکت باله‌ها نیز از طریق همین مغز کوچک تعیین می‌شود.

نتایج به دست آمده از آزمایشات ربات روبو فلای می‌تواند مرحله مهمی از آینده ربات‌های کوچک محسوب شود.

University of Washington
RoboFly
پهپاد
آی تی ایران
[ad_2] با ربات حشره ای روبوفلای آشنا شوید

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *