قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > به روز رسانی های چند روز گذشته در نارنجی: چه تغییری رخ داد؟

به روز رسانی های چند روز گذشته در نارنجی: چه تغییری رخ داد؟

drupal upgrade 6 to 7 0 n narenji 20130930 به روز رسانی های چند روز گذشته در نارنجی: چه تغییری رخ داد؟
طی چند روز گذشته در دو مرحله، خبر از به روز رسانی هایی در نارنجی دادیم و بخش نظرات و ثبت نام هم برای ساعاتی از دسترس خارج شد. اما بعد از این تغییرات احتمالا مشاهده کردید که بخش هایی از سایت دچار اختلالاتی شدند و در عین حال هیچ امکان جدیدی هم به نارنجی اضافه نشده است. پس این به روز رسانی ها برای چه بود؟

همانطور که گفتیم در این تغییرات تقریبا هیچ امکان جدیدی به نارنجی اضافه نشده، اما در عمل اتفاق بزرگی در پشت صحنه رخ داده و آن تغییر در موتور محرکه نارنجی است.
نارنجی طی چند سال گذشته بر مبنای دروپال سری ۶ کار می کرد و حالا زمانش رسیده بود که به دروپال سری ۷ ارتقا پیدا کند. اما این دو نسخه از دروپال با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند و ارتقا از سری ۶ به ۷ نیز کار آسانی نبود.
حالا پس از چندین هفته تلاش تیم فنی پات شرق ، این تغییر رخ داده و نارنجی را روی دروپال ۷ می بیینید. شاید در ظاهر و امکانات فعلی هیچ تغییری رخ نداده باشد، اما در باطن همه چیز عوض شده و این تغییرات، نارنجی را برای برداشتن گام های بعدی آماده خواهد کرد.
به دلیل اینکه تغییرات گسترده ای در زیرساخت و سیستم اصلی اعمال شده، احتمالا طی ساعات آینده شاهد بروز برخی مشکلات در بخش های مختلف خواهیم بود. می توانید این موارد را در بخش نظرات همین مطلب به ما اطلاع دهید یا آنها را از طریق ایمیل به آدرس info [at] narenji.ir بفرستید.
از توجه و کمک شما متشکریم.

فید نارنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *