قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رسوایی کمبریج آنالیتیکا سبب احضار مارک زاکربرگ به کنگره آمریکا شد-اخبار IT

رسوایی کمبریج آنالیتیکا سبب احضار مارک زاکربرگ به کنگره آمریکا شد-اخبار IT

[ad_1]

مارک زاکربرگ به عنوان مدیرعامل و نفر اول شبکه اجتماعی فیسبوک پذیرفته تا در خصوص رسوایی بزرگ کمبریج آنالیتیکا در کنگره آمریکا حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری CNN، زاکربرگ قرار است در مقابل کمیسیون ویژه ای که به منظور رسیدگی به این ماجرا تشکیل شده قرار بگیرد و جزئیات بیشتری را در خصوص معامله فیسبوک با موسسه آماری انگلیسی کمبریج آنالیتیکا و سو استفاده از اطلاعات میلیون ها کاربر خود ارائه دهد.

موسس بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا در طی هفته های اخیر فشارهای بسیاری را متحمل شده و بارها به انحای مختلف بابت رسوایی به وجود آمده عذرخواهی کرده بود. او یک هفته قبل در مصاحبه با CNN ضمن عذرخواهی صریح از کاربران این واقعه را ناشی از «سو استفاده از اعتماد» توصیف کرد.

لازم به ذکر است که چند روز قبل پارلمان انگلیس نیز از زاکربرگ دعوت کرده بود تا در یک جلسه استماع شرکت کند که او از این کار امتنا کرد، اما ظاهراً امکان نپذیرفتن دعوت کنگره ایالات متحده برای او ممکن نیست.

موسسه آماری کمبریج آنالیتیکا با بهره گیری از داده های جمع آوری شده از بیش از ۵۰ میلیون کابر شبکه اجتماعی فیسبوک امکان آن را داشته تا پیشنهادات تبلیغاتی را با اثرگذاری بیشتری به مشتریان خود از جمله دونالد ترامپ ارائه دهد.

[ad_2] رسوایی کمبریج آنالیتیکا سبب احضار مارک زاکربرگ به کنگره آمریکا شد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *