قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > افزایش چشمگیر امنیت ویندوز 10 در مقایسه با نسخه های قبلی-اخبار IT

افزایش چشمگیر امنیت ویندوز 10 در مقایسه با نسخه های قبلی-اخبار IT

بر اساس تحقیقات یک موسسه امنیتی میزان مقاومت ویندوز 10 در برابر بدافزارها نسبت به نسخه های قبلی به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

کمپانی مایکروسافت اغلب ادعا می کند ویندوز 10 ایمن ترین نسخه سیستم عامل این کمپانی است و از کاربران در برابر حملاتی که نسخه های قبلی را به مخاطره می انداخت، کاملا محافظت می کند. کمپانی امنیتی Webroot برای بررسی این مساله میزان نفوذ نرم افزارهای مخرب را در سیستم هایی که از آنتی ویروس Webroot استفاده می کنند، با هم مقایسه کرده است.

نتایج به دست آمده نشان می دهد به صورت میانگین سیستم های بهره مند از ویندوز 10 دارای 0.04 بدافزار بوده اند در حالی که این میزان برای سیستم های دارای ویندوز هفت 0.08 بوده است.

بر این اساس از تمام فایل هایی که به عنوان بدافزار شناسایی شده اند 15 درصد به ویندوز 10 و 65 درصد به ویندوز 7 مربوط می شود که حاکی از تفاوتی فاحش در این زمینه است.windows 10 spying 1200x687 افزایش چشمگیر امنیت ویندوز 10 در مقایسه با نسخه های قبلی اخبار ITنسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت برای کاربران عادی نیز امنیت بیشتری را به ارمغان آورده و نرخ بدافزارها را از 0.16 ویندوز 7 به 0.07 رسانده است.

این تحقیق نشان می دهد در سال 2017 سهم کاربران ویندوز 10 از کل پلتفرم ویندوز با افزایش 7 درصدی به 72 درصد رسیده و در همین زمان سهم  ویندوز 7 تا 15 درصد کاهش پیدا کرده است.

به نظر می رسد کاربران نیز متوجه تفاوت امنیت در این دو نسخه شده اند چرا که مایکروسافت هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که بیش از 50 درصد از کاربران سازمانی از آنتی ویروس پیش فرض ویندوز  با عنوان Windows Defender استفاده می کنند در حالی که این میزان برای ویندوزهای 7 و 8 تنها 18 درصد بوده است.

افزایش چشمگیر امنیت ویندوز 10 در مقایسه با نسخه های قبلی

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *