قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کارشناسان: اپل برنامه ای برای تصاحب اسنپ و پیام رسان اسنپ چت ندارد-اخبار IT

کارشناسان: اپل برنامه ای برای تصاحب اسنپ و پیام رسان اسنپ چت ندارد-اخبار IT

[ad_1]

همیشه در میان فعالان بازار بورس وال استریت شایعات زیادی از یکی شدن برندها و تصاحب شرکت ها توسط دیگر کمپانی ها به گوش می رسد. یکی از مطرح ترین این شایعات احتمال خریداری کمپانی اسنپ -مالک پیام رسان محبوب اسنپ چت- توسط اپل بود. شایعه ای که به نظر می رسد قرار نیست رنگ واقعیت به خود بگیرد.

مالکیت بر اسنپ می توانست حضور قدرتمند اپل در عرصه پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی را تضمین نماید. احتمال موفقیت چنین شراکتی از آن جهت بالا در نظر گرفته می شد که می دانیم مدیران هر دو کمپانی تمرکز ویژه ای روی توسعه تکنولوژی واقعیت افزوده دارند و معتقد هستند که آینده از آن این فناوری است.

shutterstock 552004855 600x330 کارشناسان: اپل برنامه ای برای تصاحب اسنپ و پیام رسان اسنپ چت ندارد اخبار IT

اسنپ در حال حاضر بیش از ۲۲ میلیارد دلار ارزش دارد که با توجه به جایگاه و موقعیت اپلیکیشن در اختیار این کمپانی رقمی مناسب به نظر می رسد. ضمن این که بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار پول نقدی که در حساب های اپل وجود دارد می توانست انجام چنین معامله ای را بسیار آسان نماید.

با این همه پاسخ مثبت به یک سوال احتمالاً مانع از پرداخت رقم مذکور شده است. آیا سازنده آیفون ها نمی تواند با صرف هزینه ای کمتر خود به همان چیزی دست پیدا کند که از خریداری اسنپ به دست می آورد؟ ظاهراً جواب تیم کوک و همکارانش به این سوال مثبت است.

بررسی سابقه اپل در خریداری دیگر کمپانی ها نیز احتمال مورد بحث را کاهش می دهد. بیشترین ولخرجی اپل در طی سالیان گذشته پرداخت ۳ میلیارد دلار جهت خریداری کمپانی Beats در سال ۲۰۱۴ بود و بعید است به این زودی ها رکورد مذکور شکسته شود.

[ad_2] کارشناسان: اپل برنامه ای برای تصاحب اسنپ و پیام رسان اسنپ چت ندارد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *