قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پیش بینی کاهش سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸-اخبار IT

پیش بینی کاهش سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸-اخبار IT

[ad_1]

از لحاظ مالی ۲۰۱۷ سالی درخشان برای شرکت سامسونگ به حساب می آید، اما پیش بینی ها نشان می دهند که حفظ این روند در سال جدید به هیچ وجه آسان نخواهد بود.

بر طبق پیش بینی های کارشناسی انتظار می رود سود عملیاتی غول کره ای در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ با ۴.۸ افت نسبت به سه ماهه قبل از آن مواجه شود. رقم مذکور در دوره قبل (سه ماهه منتهی به دسامبر ۲۰۱۷) برابر با ۱۴.۱ میلیارد دلار بوده است.

خود سامسونگ معتقد است که کاهش مذکور ناشی از کسب درآمد کمتر از انتظار از فروش نمایشگرهای این شرکت، به خصوص نمایشگرهای OLED خواهد بود. ظاهراً پیش بینی های قبلی مبنی بر رشد انفجاری بازار پنل های OLED در ابتدای امسال محقق نخواهد شد و هنوز تقاضا به شکلی که در تصور مدیران این کمپانی شکل گرفته بود ایجاد نشده.

از طرف دیگر، به دلیل عدم استقبال مورد انتظار از آیفون X اپل، سفارش کمپانی آمریکایی به رقیب کره ای خود برای تولید نمایشگر موبایل مذکور نیز تا حدود نصف کاهش یافته که این خود منجر به ضربه خوردن به درآمدهای سامسونگ می شود.

در شرایطی که اوضاع کسب و کار نمایشگرهای سامسونگ به هیچ وجه راضی کننده نیست، واحد تولید چیپ ها و همچنین موبایل های هوشمند جور درآمدزایی را خواهند کشید. به لطف ورود نسبتاً قدرتمند پرچمداران جدید سامسونگ به بازار و افزایش ادامه دار قیمت چیپ های DRAM، اوضاع درآمدی غول کره ای در ماه های پیش رو آنقدر ها هم بد نخواهد بود.

[ad_2] پیش بینی کاهش سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *