قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محتوای تروریستی را یک ساعته حذف کنید!-اخبار IT

محتوای تروریستی را یک ساعته حذف کنید!-اخبار IT

[ad_1]

 محتوای تروریستی را یک ساعته حذف کنید! اخبار IT

اتحادیه اروپا در اطلاعیه‌ای به شرکت‌های فعال در بخش اینترنت و تکنولوژی اعلام کرده محتوای تروریستی ریپورت شده توسط کاربران باید ظرف حداکثر 1 ساعت حذف شوند.

این قانون «1 ساعته» در لیست بلند بالایی از توصیه‌های منتشر شده توسط این کمیسیون در روز پنج‌شنبه دیده شده است. هدف از این کار ملزم کردن شرکت‌های تکنولوژی نه تنها به مبارزه با محتوای غیرقانونی بلکه حذف آنها در کمترین زمان و موثرترین شکل ممکن است.

اتحادیه اروپا در اینباره گفت: «از آنجایی که محتوای تروریستی علی‌الخصوص در اولین ساعات منتشر شدن آنها در فضای مجازی تاثیرات منفی خیلی بیشتری دارند، بنابراین شرکت‌ها باید این نوع موارد را در کمتر از 1 ساعت از روی پلتفرم‌های خود حذف کنند.»

در حالت ایده‌آل انتظار می‌رود شرکت‌های تکنولوژی مورد خطاب اتحادیه اروپا این دستورات را به صورت داوطلبانه اجرایی کنند اما در صورت نیاز اتحادیه اروپا حتی قادر است این توصیه‌ها را به قوانین رسمی هم تبدیل کند تا از این طریق شرکت‌ها را بیش از پیش تحت فشار قرار دهد. علاوه بر این، اتحادیه اروپا از این کمپانی‌ها خواسته که این دسته از محتوا با استفاده از هوش مصنوعی و به صورت خودکار حذف شوند.

با اینکه تا کنون گوگل و فیسبوک اقدامات بسیاری در زمینه مبارزه با محتوای تروریستی انجام داده‌اند اما هنوز مشخص نیست که این 2 کمپانی می‌توانند حذف 1 ساعته این دسته از محتوا را عملی کنند. گوگل در پاسخ به این اطلاعیه گفت: «شرکت ما بیش از هر زمانی برای جلوگیری از این نوع محتوای آزار دهنده و غیرقانونی تلاش می‌کند و برای تحقق این هدف نیروهای کاری بیشتری را استخدام کرده و همچنین مبالغ قابل توجهی در بخش یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است و خوشبختانه در این زمینه پیشرفت‌های قابل توجهی هم داشته‌ایم.»

فیسبوک هم در واکنش به این اطلاعیه گفت: «شرکت ما هم به نوبه خود و در راستای توصیه‌ها و اهداف اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را در جهت مبارزه و حذف این نوع محتوا به‌کار گرفته است.»

با این حال یک سازمان تجاری اروپایی که صاحب تعدادی از شرکت‌های تکنولوژی اروپایی است، گفته که قانون حذف 1 ساعته محتویات تروریستی ممکن است باعث سانسور اتفاقی برخی محتوای سالم هم بشود.

داعش
اخبار تکنولوژی
محتوای تروریستی
حذف محتوای تروریستی
درخواست جدید اتحادیه اروپا از شرکت‌های تکنولوژی
آی‌تی‌ایران
[ad_2] محتوای تروریستی را یک ساعته حذف کنید!

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *