قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید]-اخبار IT

وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید]-اخبار IT

[ad_1]

امروزه اتومبیل های تولیدی اکثر کمپانی ها از جمله مرسدس بنز با انبوهی از سیستم های ایمنی فعال و غیر فعال راهی خیابان ها می شوند. سامانه ترمز اضطراری خودکار یکی از این سیستم های فعال است که نقشی کلیدی در جلوگیری یا کاهش شدت برخورد ایفا می کند.

اگر چه نقش سیستم ترمز اضطراری خودکار در ارتقای ایمنی خودروها انکارناپذیر است، اما دیده شده که خودروهای مجهز به این سیستم گهگاه بدون علت و در شرایط نرمال اقدام به ترمزگیری نموده و در میانه خیابان متوقف شده اند.

renault automatic emergency braking وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید] اخبار IT

در یکی از اتفاقات اخیر این چنینی که از قضا توسط دوربین های تلویزیونی ضبط شده، مرسدس بنز E کلاس حاضر در مسابقات دوچرخه سواری ابوظبی که نقش خودروی راهبر را داشت، ناگهان اقدام به کاهش سرعت کرده و باعث زمین خوردن مارک کاوندیش و چند دوچرخه سوار دیگر شده است.

mark cavendish وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید] اخبار IT

از آنجایی که فاصله دوچرخه سواران با این خودرو بسیار کم بود، آنها فرصتی برای واکنش مناسب نداشته و با برخورد به E کلاس تعادل دوچرخه خود را از دست می دهند.

ویدیوی مربوط به این حادثه نشان می دهد که دو دستگاه موتور سیکلت جلوتر از مرسدس E کلاس این خودرو را به نوعی اسکورت می کنند. مساله عجیب اینکه این موتور سیکلت ها در مسیری دیگر حرکت نموده و هیچ چیزی جز فضای باز در جلوی سدان آلمانی دیده نمی شود. با این حساب دلیل وارد عمل شدن ترمز اضطراری خودکار چه می تواند باشد؟

2018 Abu Dhabi Tour stage 1 وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید] اخبار IT

پاسخ این سوال به نحوه عملکرد Pre-Safe Plus بر می گردد. این سیستم نه تنها از برخورد جلو جلوگیری می کند، بلکه در صورت تشخیص برخورد از عقب نیز با ترمزگیری و قفل کردن چرخ ها از پرتاب شدن خودرو در نتیجه ضربه پیشگیری می نماید.

2015 mercedes benz cls class Pre safe plus وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید] اخبار IT

با نزدیک شدن بیش از حد دوچرخه سواران به E کلاس، سیستم Pre-Safe Plus دچار اشتباه شده و برخوردی اجتناب ناپذیر از پشت را تشخیص داده است. همین مساله در نهایت زمین خوردن مارک کاوندیش معروف و چند دوچرخه سوار دیگر را در پی داشت. بعد از حادثه این ورزشکار معروف انگلیسی به دور مسابقه بازگشت، اما به علت مصدومیت نتوانست ادامه مسیر داده و در نهایت از دور خارج شد.

بی تردید در صورت نبود سیستم ترمز اضطراری خودکار بر روی مرسدس E کلاس، این اتفاق هرگز نمی افتاد؛ با این حال سیستم مذکور کارایی خود را در رفت و آمدهای روزانه اثبات نموده و نقشی بسزا در جلوگیری یا کاهش اثرات برخوردها دارد. البته این موضوع نافی نیاز به تنظیم بهتر سنسورها و ارتقای عملکرد کلی سیستم یاد شده نیست.

[ad_2] وقتی سیستم ایمنی پیشرفته مرسدس بنز مسبب تصادف می شود [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *