قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ربات Walk-Man روزی جایگزین آتش نشان ها خواهد شد [تماشا کنید]-اخبار IT

ربات Walk-Man روزی جایگزین آتش نشان ها خواهد شد [تماشا کنید]-اخبار IT

[ad_1]

شاید در نگاه اول حرکات کند و ناقص ربات Walk-Man امیدواری چندانی را در شما ایجاد نکند، اما به طور حتم روزی این ربات می تواند جان انسان های بسیاری را در حوادث مختلف از جمله آتش سوزی های هولناک نجات دهد.

طراحی ربات مذکور از سال ۲۰۱۳ در موسسه «IIT-Istituto» واقع در ایتالیا آغاز شده و هدف آن تولید رباتی است که بتواند در هنگام آتش سوزی ها به کمک آتش نشان ها آمده و عملیات هایی را انجام دهد که برای انسان بسیار خطرناک است.

Walk-Man قادر است محل آتش را شناسایی نموده و به سمت شعله ها برود. این ماشین انسان نما همچنین قادر است اقدامات ایمنی از جمله بسته شیرهای گاز و قطع جریان الکتریسیته را به انجام رسانده و از کپسول های اطفای حریق استفاده نماید. ضمن این که در حین همه این کارها تصاویر زنده از محل حادثه برای تیم پشتیبانی ارسال خواهد شد تا اطلاعات بهتری از موقعیت و نحوه پیشروی آتش و وضعیت مصدومان احتمالی به دست بیاید.

ربات مذکور علاوه بر بهره مندی از هوش مصنوعی، قابلیت هدایت توسط یک سیستم واقعیت مجازی را نیز دارد. به عبارت دیگر اپراتور می تواند مثل یک آواتار از دید ربات محیط اطراف را دیده و اندام های آن را هدایت نماید.

ویژگی برتر ربات Walk-Man امکان استفاده آن از ابزارهایی موجود در محیط است. ماشین مورد بحث می تواند شیرها، کلیدها و ابزارهایی ساده یا پیچیده را تشخیص و در مسیر اجرای عملیات خود از آنها استفاده نماید.

در ویدیوی زیر انجام یک عملیات شبیه سازی شده توسط ربات مذکور را مشاهده می کنید که در آن یک کارخانه بعد از وقوع زلزله درگیر نشت گاز شده است.

[ad_2] ربات Walk-Man روزی جایگزین آتش نشان ها خواهد شد [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *