قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد-اخبار IT

امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد-اخبار IT

[ad_1]

امارات متحده‌ی عربی در قرن بیستم، یکی از بزرگترین کشور تولید کننده‌ی نفت و انتشار دهنده‌ی گازهای گلخانه‌‌ای به شمار می‌رود اما در طول دو دهه‌ی گذشته دولت این کشور تلاش کرده که وابستگی خود را به سوخت‌های فسیلی کمتر کرده و از راهکار‌های جایگزینی بهره‌ گیرد که آسیب کمتری به محیط زیست زده و انرژی شهر را بدین روش تولید کند. توسعه شهر پایدار شاید بتواند این کشور را ماموریت خود یاری دهد.

کشور مذکور قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ میلادی هفتاد و پنج درصد انرژی دبی را از منابع پاک و بدون آلودگی تهیه کند. اگر این اتفاق رخ دهد دیگر اثری از گازهای کربنی در این شهر مشاهده نخواهد شد.

in 2013 diamond developers started building sustainable city which is expected to be completed by the end of 2018 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

به همین منظور شرکت ساختمانی Diamond Developers در حال ساخت شهری در ۲۹ کیلومتری دبی بوده که انرژی بیشتری از میزان مصرفی خود تولید می‌کند. این شهر که شهر پایدار (Sustainable City) نام گرفته قرار است با صرف هزینه‌ی ۳۵۴ میلیون دلاری تا ابتدای سال ۲۰۱۹ ساخته شود.

the 113 acre city aims to curb co2 emissions as much as possible cars are banned from most neighborhoods امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

این پروژه از سال ۲۰۱۳ آغاز شده و قرار است ۵ سال به طول انجامد. شهر یادشده ۱۱۳ هکتار مساحت خواهد داشت و قرار است تولید دی‌اکسید کربن در آن به حداقل برسد. به همین علت اتومبیل‌هایی با سوخت دیزلی اجازه تردد در این حوزه را نخواهند داشت.

residents are only permitted to take public transport drive electric powered smart cars or take horse drawn buggies امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

ساکنین تنها می‌توانند از وسایل نقلیه‌ی عمومی، ماشین‌های هوشمند الکتریکی یا کالسکه‌ها برای تردد در این شهر استفاده کنند و ۲۵۰ جایگاه شارژ الکتریکی به عنوان جایگزین پمپ‌بنزین در شهر پایدار وجود دارد.

۱ 3 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

در دوم بهمن ماه امسال مسئولین اداراه حمل ونقل دوبی قراردادی امضا کردند که به ماشین‌های الکتریکی خودران اجازه تردد در این شهر می‌دهد. صاحبان خانه در این شهر می‌توانند در ازای خرید یک ماشین ۱۰ هزار دلاری، ماشین‌ گلف الکتریکی مجانی از دولت دریافت کنند. البته هزینه‌ی تردد با اتوبو‌س‌های شهر نیز مجانی است.

every homes roof features solar panels امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

سقف هر خانه‌ای در این شهر مجهز به پنل‌های خورشیدی است.

and a 98 foot wide park with 2500 trees also helps reduce air pollution امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

یک پارک ۲۹۸۷ کیلومتری در این شهر با دو هزار و پانصد درخت بنا خواهد شد که به تصفیه‌ی هوا کمک خواهد کرد.

diamond developers is building the city in two phases امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

شرکت عمرانی Diamond Developers، پروژه شهر پایدار را به دو بخش تقسیم کرده‌اند.

۲ 1 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

فاز اول که در سال ۲۰۱۵ میلادی به اتمام رسیده شامل تولید ۵۰۰ خانه‌ی ویلایی، ۸۹ آپارتمان پیشرفته و ۱۱ گلخانه‌ی گنبدی شکل می‌شود. سه هزار متر مربع به مزارع درون شهری و ۱۰۸ هزار متر مربع به دفاتر اداری و ساختمان‌‌های تجاری اختصاص یافته است.

۳ 1 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

این فضای تجاری شامل باشگاه‌های ورزشی، استخرهای عمومی و باشگاه سواری ‌کاری با ۳۲ اسطبل می‌شود. ضمن اینکه دو دریاچه‌ی مصنوعی با آب تصفیه شده هم در این شهر تعبیه شده است.

۴ 1 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

فاز دوم این پروژه نیز که در حال ساخت بوده از یک مدرسه، مسجد، موزه‌ی عملی، باشگاه تفریحی و یک مرکز خرید تشکیل می‌شود. ضمن اینکه ساخت اولین هتل خاورمیانه که توانایی تولید انرژی‌اش از مصرفش بیشتر باشد، قسمتی از فاز دوم پروژه مذکور خواهد بود.

۵ 1 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

در سال‌های اخیر امارات متحده‌ی عربی سعی داشته تا روی پروژه‌هایی مشابه در حوزه‌ ساخت شهر‌های نو سرمایه‌گذاری کند که بسیاری از آنها در جذب ساکنین موفق نبوده‌اند. برای مثال تنها ۳۰۰ نفر در مَصدَر سیتی ابوظبی زندگی می‌کنند. در حالی‌ که ظرفیت شهر یاد شده ۴۰ هزار نفر است.

۶ 1 امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد اخبار IT

اما بر خلاف تصور، با اینکه هزینه‌ی خرید خانه در شهر پایدار بسیار زیاد بوده و یک خانه در این شهر حداقل یک میلیون دلار قیمت دارد، توجه بسیاری از ساکنین امارات متحده به این شهر جلب شده و ۱۸۰۰نفر در این شهر ملک خریده‌اند. ضمن اینکه ۹۰۰ نفر نیز ساختمان‌هایی را اجاره کرده‌اند.

این کلان‌ شهر در امارات متحده عربی قصد دارد آینده‌ی پایدار‌تری را به ارمغان آورد.

[ad_2] امارات شهر پایدار ۳۵۴ میلیون دلاری در نزدیکی دبی می‌سازد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *