قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز-اخبار IT

مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز-اخبار IT

[ad_1]

موسسه «فوربز» هر ساله لیستی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی را منتشر می کند و امسال مالکان سامسونگ با یک پله نزول در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته اند.

مالکان متمول کمپانی کره ای که سال گذشته در صدر این فهرست جاخوش کرده بودند، امسال قافیه را به خانواده «آمبانی» واگذار کرده اند که کنترل شرکت خوشه ای «Reliance Group» را دست داشته و در زمینه های ارتباطات، نفت و گاز فعالیت دارند.

img 100971 bgdsc 4914copy مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز اخبار IT

خانواده آمبانی

گفتنی است فوربز در این لیست تنها خانواده هایی را در نظر گرفته که در سه نسل گذشته یک کسب و کار را توسعه داده اند. بر این اساس دارایی خانواده آمبانی 44.8 میلیارد دلار بوده در حالی که ثروت خانواده لی بالغ بر 40.8 میلیارد دلار است.

leek29 1461130389 مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز اخبار IT

خانواده لی

خانواده لی از نخستین سال انتشار این فهرست در سال 2015 مقام نخست را در دست داشته اند که با توجه به دارایی شگفت انگیز سامسونگ در زمینه های مختلف از موبایل گرفته تا تولید چیپ چندان عجیب به نظر نمی رسد. گفتنی است سامسونگ در سال جاری به سودآورترین کمپانی تولید کننده موبایل و یکی از بزرگترین تولید کننده چیپست تبدیل شده است.

لازم به ذکر است که این خانواده کره ای در بین 10 مورد اول تنها کسانی هستند که مالکیت یک کمپانی مرتبط به موبایل را در اختیار دارند و دومین مورد در این زمینه به خانواده «کو» در رده بیست و هشتم برمی گردد که با مالکیت ال جی سرمایه ای 8.7 میلیارد دلاری را به هم زده اند.

گفتنی است برخی از ثروتمندترین خانواده های آسیایی چینی هستند که در سال های اخیر و طی توسعه سریع این کشور ثروت هنگفتنی را دست و پا کرده اند، با این حال چون نسل های قبلی در این شکل گیری این کسب و کارها نقشی نداشته اند، در لیست مذکور به آنها اشاره نشده است.

بر این اساس در بین کشورهایی که در این لیست جای گرفته اند 18 خانواده از هند، 9 خانواده از هنک کنگ و 5 خانواده از سنگاپور قرار دارند.

[ad_2] مالکان سامسونگ و ال جی در فهرست ثروتمندترین خانواده های آسیایی فوربز

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *