قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود-اخبار IT

گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود-اخبار IT

[ad_1]

شاید عجیب به نظر برسد اما در سال 2017 میلادی هنوز افرادی هستند که باور دارند زمین تخت است، و کروی بودن آن دروغی است که دانشمندان با حمایت حکومت ها برای گمراه کردن مردم عادی درست کرده اند.

راکت هیوز بر فراز شهری متروکه در صحرای موهاوی به پرواز در می آید

«مایک هیوز» یکی از همین «زمین تخت گرایان» است که برای اثبات اعتقاد خود، یک راکت دست ساز را از قطعات فلزی اوراقی و یک فیلتر موتور هواپیما (به عنوان نازل اصلی) با بودجه 20 هزار دلاری توسعه داده، که قرار است او را با استفاده از نیروی بخار و با سرعت 800 کیلومتر در ساعت به ارتفاع 550 متری پرتاب کرده، و در نهایت با چتر نجات فرود بیاورد.

البته پروژه مورد بحث یکی از نخستین گام های آقای هیوز برای اثبات تخت بودن زمین خواهد بود و او قصد دارد در آینده از طریق جذب سرمایه و همکاری با سایر زمین تخت گرایان، برنامه های دیگری از جمله سفر به فضا را هم اجرایی کند.

a w600 2 گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود اخبار IT

بنا به ادعای هیوز، او نخستین انسانی است که توانسته بدون کمک سایرین و به صورت انفرادی، راکت خود را توسعه دهد و هدف او از این کار، ایجاد انگیزه در دیگران برای گام نهادن در عرصه هاییست که کمتر کسی در آنها فعالیت کرده است.

گفتنی است یکی از ایده های جالب هیوز برای سفر به ارتفاعات بالاتر، ترکیب بالن و راکت (تحت عنوان «راکن») است که در این پروژه راکت مورد نظر توسط بالن تا ارتفاع خاصی حمل شده، و پس از آن با فعال شدن موتور راکت، هیوز تا ارتفاع 109 کیلومتری از سطح زمین بالا خواهد رفت.

[ad_2] گام عملی یک «زمین تخت گرا» برای اثبات عقیده خود

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *