قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی-اخبار IT

مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی-اخبار IT

[ad_1]

انجمن اتومبیل استرالیا موسوم به AAA اخیرا گزارشی منتشر کرده که ناقض بسیاری از برداشت ها درباره خودروهای امروزی به خصوص نسخه های هیبریدی است.

این انجمن با تست هایی که در عرض 18 ماه بر روی 30 مدل جدید از جمله خودروهای هیبریدی انجام داده، متوجه شده میزان مصرف سوخت آنها به طور میانگین 59 درصد و میزان آلایندگی تا هفت برابر بیشتر از ارقامی است که توسط سازندگان اعلام می شود.

طبق این گزارش، یکی از مدل های هیبریدی که اشاره ای به نام آن نشده، تا چهار برابر بیشتر از رقم رسمی در تست ها سوخت مصرف کرده است.

hybrid badge مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی اخبار IT

به گفته مقامات AAA خودروسازان میزان مصرف سوخت محصولات خود را در شرایط آزمایشگاهی محاسبه می کنند؛ حال آنکه در استفاده های روزمره شرایط متفاوت بوده و خودروها مصرف سوخت بیشتری دارند.

آقای مایکل بردلی مدیر عامل انجمن اتومبیل استرالیا در این باره گفته:

روشن است که با سختگیرانه تر شدن قوانین مربوط به آلایندگی خودروها، فاصله بین نتایج آزمایشگاهی و شرایط واقعی بیشتر می شود؛ به این ترتیب هم مشتریان و هم محیط زیست متضرر می شوند.

Fuel Economy مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی اخبار IT

همه داده های این انجمن از آزمایش هایی که در شرایط واقعی اجرا شده اند، بدست آمده است. در این آزمایش ها تمامی مدل ها در یک پیست که دارای مسیرهای شبیه سازی شده شهری، روستایی و اتوبان است، به مدت 90 دقیقه رانده شده و داده ها در این حین ثبت و ضبط گردیده اند.

به اعتقاد دست اندرکاران این سازمان، تست های این چنینی هزینه بسیار پایینی داشته و برای هر خودرو 3 دلار صرف می شود.

plug in hybrid powertrain مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی اخبار IT

تفاوت میزان مصرف سوخت درج شده در دفترچه خودروها با شرایط واقعی یکی از موضوعاتی است که از گذشته تا بحال بحث و جدال های فراوانی بر روی آن در نقاط مختلف جهان وجود داشته است.

ناگفته نماند عواملی مثل دما، شرایط رانندگی، کیفیت سوخت، وضعیت نگهداری از خودرو، سبک رانندگی و تنطیم بودن یا نبودن باد لاستیک ها می توانند میزان مصرف سوخت خودرو را تحت تاثیر قرار دهند.

حال با توجه به گزارش AAA، باید منتظر ماند و دید که خودروسازان چه واکنشی از خود نشان خواهند داد.

[ad_2] مصرف سوخت عجیب خودروهای هیبریدی؛ نتیجه پژوهش محققان استرالیایی

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *