قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فضاپیمای «دریم چیسر» برای نخستین بار با موفقیت فرود آمد-اخبار IT

فضاپیمای «دریم چیسر» برای نخستین بار با موفقیت فرود آمد-اخبار IT

[ad_1]

روز گذشته شرکت «سیرا نوادا» توانست مدل آزمایشی فضاپیمای «دریم چیسر» را که از یک هلیکوپتر رها شده بود با موفقیت در بیابان «موهاوی» فرود بیاورد.

در این آزمایش فضاپیما از طریق یک کابل 60 متری به هلیکوپتر متصل شده بود که با رسیدن به ارتفاع 10هزار پایی از آن جدا شد و در ادامه «سامانه خودکار کنترل پرواز» به آرامی آن را فرود آورد.

گفتنی است فناوری دریم چیسر به گونه ای است که با استفاده از راکت پرتاب شده اما به‌صورت افقی مانند یک هواپیمای معمولی فرود می‌آید. قابلیت فرود افقی این فضاپیما به این خاطر اهمیت دارد که می تواند محموله های فضایی حساس مهم را به سلامت به زمین بر گرداند.12 3 فضاپیمای «دریم چیسر» برای نخستین بار با موفقیت فرود آمد اخبار ITلازم به یادآور ی است که تلاش قبلی این شرکت برای فرود موفقیت آمیز دریم چیسر در سال 2013 با شکست مواجه شده بود.

سیرا نوادا که تولید کننده این فضاپیما محسوب می شود از سال2009 به برنامه حمایتی ناسا برای توسعه یک سامانه فضایی جدید برای ماموریت‏ های تجاری سرنشین ‏دار پیوسته است.88 3 فضاپیمای «دریم چیسر» برای نخستین بار با موفقیت فرود آمد اخبار ITاین کمپانی سال گذشته قرارداد دیگری را برای حمل و نقل بار به ایستگاه فضایی و بالعکس با ناسا امضا کرد و احتمالا در سال 2020 شاهد نخستین ماموریت فضاپیمای آنها خواهیم بود.

طی این ماموریت دریم چیسر از پایگاه «کیپ کارناول» و با یک راکت «اطلس 5» به فضا پرتاب شده و پس از پایان ماموریت در مرکز فضایی کندی به زمین خواهد نشست.

[ad_2] فضاپیمای «دریم چیسر» برای نخستین بار با موفقیت فرود آمد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *