قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای-اخبار IT

تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای-اخبار IT

[ad_1]

رسانه های چین به تازگی ماکت یک هواپیمای مافوق صوت بدون موتور را نمایش داده اند که در صورت تولید، می تواند تهدیدی جدی برای بسیاری از کشور ها، به حساب آید.

این هواپیما که با نام «DF-ZF» شناخته می شود، قابلیت حمل موشک های با کلاهک هسته ای را دارد و بر اساس تخمین ها می تواند به سرعت بسیار بالای 12،360 کیلومتر در ساعت (به عبارتی 10 برابر سرعت صوت)، دست پیدا کند. هواپیمای مذکور به واسطه قابلیت پنهان کاری خود، همچنین قادر است از سد سیستم های دفاع موشکی آمریکا نیز با موفقیت رد شود.

china super sonic air craft 1 تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای اخبار IT

گفتنی است ماکت این هواپیما در مراسم رونمایی از تونل باد مافوق صوت «JF-12» نمایش داده شده بود. همچنین در این مراسم تصویری از یک سلاح که به نظر می رسید یکی از بخش های موشک بالستیک باشد نیز به نمایش در آمده بود.

china super sonic air craft 4 تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای اخبار IT

در مراسم رونمایی از تونل باد جدید، تصویری از یک سلاح که به نظر می رسید یکی از بخش های موشک بالستیک باشد نیز نمایش داده شد.

پیشتر مقامات دولت چین به طور رسمی اعلام کرده بودند که از سال 2013 در حال آزمایش هواپیماهای مافوق صوت بدون موتور هستند ولی جزئیاتی از این موارد به بیرون درز نکرده بود. بر اساس گمانه زنی های متخصصین، به نظر می رسد توسعه DF-ZF نیز از سال 2013 شروع شده بود.

china super sonic air craft 2 تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای اخبار IT

تونل باد مافوق صوت «JF-12».

لازم به ذکر است که پیش از نمایش DF-ZF، وزارت دفاع آمریکا، اسم رمز «WU-14» را برای آن انتخاب کرده بود. با توجه به گزارشات، این هواپیما می تواند در عرض حداکثر یک ساعت به هر نقطه از زمین برسد.

[ad_2] تصاویر جدیدی از هواپیمای مافوق صوت چین با قابلیت حمل کلاهک هسته ای

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *