قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد-اخبار IT

تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد-اخبار IT

[ad_1]

چنانچه پیگیر اخبار و حوشی مربوط به خودروهای الکتریکی باشید، حتما می دانید که کمپانی آمریکایی تسلا این روزها با مشکل تولید مدل 3 روبرو بوده و از برنامه های خود تا حد زیادی عقب افتاده است.

اخیرا گزارشی در بلومبرگ منتشر شده که طبق آن، تسلا برای جبران عقب ماندگی خود، شرکت پربیکس (Perbix) را خریداری کرده است. این شرکت در زمینه ساخت ماشین های اتوماتیک برای خطوط مونتاژ فعالیت داشته و از سه سال پیش جزو تامین کنندگان اصلی تسلا به شمار می رود.

Perbix تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد اخبار IT

برخی این خرید را یک حرکت هوشمندانه برای ایلان ماسک می دانند، زیرا او به خوبی می دانست که تسلا به تنهایی توان رفع مشکلات مربوط به تولید مدل 3 را در کوتاه مدت ندارد.

این مساله در کنار فشارهای وارده از سوی خریداران بعضا عصبانی و سهامداران، تسلا را در وضعیت پر تنشی قرار داده و چنانچه تولید و تحویل مدل 3 شتاب بیشتری نگیرد، وضعیت برای این خودروساز پیشگام در طول هفته ها و ماه های آینده اصلا مطلوب نخواهد بود.

Tesla Model 3 تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد اخبار IT

مقامات تسلا قصد دارند در شرایط ایده آل ظرفیت تولید را به ده هزار دستگاه در هفته برسانند. در سه ماهه سوم سال 2017 فقط 260 دستگاه از مدل 3 خطوط تولید را ترک کرده، این در حالی است که طبق برنامه ریزی ها در این مدت باید 1500 دستگاه از خودروی مذکور به مشتریان تحویل داده می شد.

Tesla factory 2 تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد اخبار IT

بد نیست اشاره کنیم بدنه مدل 3 برخلاف مدل S و X که فقط از آلومینیوم ساخته می شود، از آلومینیوم و برخی آلیاژهای دیگر تشکیل یافته؛ به همین جهت اجزای بدنه مدل 3 به دلیل بهره گیری از آلیاژهای متفاوت نیازمند جوشکاری بیشتری هستند.

2017 Tesla Model 3 rear three quarter تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد اخبار IT

به هر ترتیب تسلا در طول سال های گذشته همواره ثابت کرده که می تواند از چالش های مختلف سربلند بیرون آمده و راهکارهایی موثر و دائمی پیدا کند. خرید پربیکس هم یکی از این راهکارهاست که تسلا در چالش “جهنم تولید” به آن دست یافته است.

ناگفته نماند تا زمان تنظیم این خبر، هیچ یک از دو کمپانی درباره رقم قرارداد و جزئیات آن حرفی به میان نیاورده اند.

[ad_2] تسلا برای رفع مشکل تولید مدل 3، کمپانی Perbix را خریداری کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *